Verslas

2020.02.13 14:28

„Maxima“ paaiškino, kodėl sužinojusi apie užterštą mėsą pirkėjų neinformavo: klientų informuoti nereikalaujama

atnaujinta 14.53

Bendrovė „Maxima“ apie salmonelėmis užterštą mėsą, net ir sužinojusi laboratorinių tyrimų rezultatus, klientų neinformavo, nes, kaip teigia bendrovės atstovė Vilma Drulienė, to nereikalauja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimai (VMVT).

Komercijos vadovė V. Drulienė taip pat pripažįsta, kad klientams dažnai yra parduodama mėsa, kurios laboratorinių tyrimų rezultatai dar nėra žinomi. Tai, anot V. Drulienės, lemia trumpas šviežios mėsos galiojimo laikas.

Kaip paaiškina „Maximos“ atstovė, paprastai laboratoriniai tyrimai užtrunka kelias dienas, o dėl trumpo galiojimo laiko mėsa jau pradedama prekiauti, kad ji nesugestų.

„Turiu grįžti prie tos informacijos, jog laboratorinių tyrimų rezultatą gauname po 4–7 dienų, kai pateikiame pavyzdį. Kadangi šviežios mėsos galiojimas yra gana trumpas, tuo metu, kai sužinome, kad tai buvo partija, kurioje buvo fiksuota mikrobiologinė tarša, praktiškai visais atvejais šviežios mėsos galiojimo terminas jau būna pasibaigęs arba paskutinę dieną galioja. Tokiu atveju kartais net neturime, ką išimti iš prekybos“, – sako V. Drulienė.

„Maxima“ jau anksčiau pripažino, kad salmonelėmis užterštos mėsos pirkėjai galėjo įsigyti dar nuo sausio 28 d.

Paklausta apie tai, kodėl klientai nebuvo informuoti, kad galimai įsigijo užterštos mėsos, kai jau buvo žinomi tyrimų rezultatai, V. Drulienė nurodo, kad to nereikalaujama.

„Pagal VMVT reikalavimą, klientų informuoti nereikia. Reikia tą partiją, kurios likutis dar likęs prekybos tinkle, utilizuoti ir dezinfekuoti visus cechus“, – tvirtina V. Drulienė.

Ji priduria, kad termiškai apdorojus mėsą salmonelės bakterijos pavojaus nekelia.

„Pagal visas higienos normas yra tesiog rekomendacija – visiškai išvirti, iškepti ir niekada nevalgyti mėsos, kuri nevisiškai išvirta, iškepta, pusžalė. Termiškai apdorojus, salmonelės rizika išnyksta“, – tvirtina V. Drulienė.

Ji džiaugiasi, kad nebuvo užfiksuota sveikatos sutrikimų atvejų.

Žurnalistams atkreipus dėmesį, kad pirmieji tyrimų rezultatai buvo gauti vasario 3 d., bet apie tai VMVT per 24 val. nebuvo informuota, V. Drulienė teigia, kad tai buvo atvejis iš Elektrėnų mėsos cecho, kuris buvo uždarytas vasario 2 d.

„Negalėjome imtis veiksmų, nes tame ceche jau nebebuvo mėsos, cechas buvo neveikiantis ir nebuvo nei tos partijos produkto, nei veikiančio cecho. Pripažįstame, kad tikrai neinformavome apie tris atvejus VMVT. Pripažįstame, kad tai turėtume daryti savalaikiškai ir nuo šiol tikrai taip ir elgsimės“, – komentuoja V. Drulienė.

Paklausta apie tai, ar „Maxima“ ketina pripažinti jiems ketinamą skirti baudą, bendrovės atstovė tikina, kad „Maxima“ sutinka padariusi klaidų.

„Tą atsakomybę prisiimdami tikrai susimokėsime tą baudą, kuri bus skirta. Ateityje sieksime, kad mums nereikėtų skirti nė vienos baudos“, – teigia V. Drulienė.

V. Drulienės teigimu, gavus ketvirtadienio VMVT patvirtinimą, kad taršos priežastis buvo bendrovėje „Biovela“ ir kad taršos nebeaptikta, „Maxima“ svarsto atnaujinti prekybą šios bendrovės gaminiais.

Gresia tūkstantinės baudos, nuostoliai siekia 0,5 mln. eurų

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį VMVT pristatė naujausius tyrimų rezultatus, kurie rodo, kad šiuo metu „Maximos“ prekybos lentynose esanti mėsa yra tinkama vartoti.

Anot VMVT direktoriaus pavaduotojo Manto Staškevičiaus, tikėtina, kad mėsa buvo užteršta „Biovelos“ mėsos perdirbimo įmonėse, o į „Maximos“ prekybos tinklus ji atkeliavo jau užkrėsta salmonelėmis.

Už pažeidimus „Maximai“ ir „Biovelai“ gresia baudos nuo 144 iki 24 000 eurų.

„Maximos“ skaičiavimu, iš prekybos buvo išimta ir sunaikinta apie 160 tonų šviežios mėsos ir jos gaminių. Dar 11 tonų tų mėsos partijų, kuriose buvo fiksuota tarša, buvo parduota pirkėjams.

Bendrovė patyrė 0,5 mln. eurų nuostolių. V. Drulienės teigimu, kol kas nėra svarstoma, ar žalos bus siekiama išsireikalauti iš bendrovės „Biovela“.