Verslas

2020.02.13 13:00

Veterinarijos tarnyba garantuoja – šiandien „Maximoje“ parduodama „Biovelos“ ir kitų įmonių mėsa yra saugi

gresia tūkstantinės baudos, atnaujinta 14.04

VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius spaudos konferencijoje teigė, kad naujausi tyrimai rodo, kad šiuo metu „Maximos“ prekybos lentynose esanti mėsa yra tinkama vartoti. Už pažeidimus „Maximai“ ir „Biovelai“ gresia bauda nuo 144 iki 24 000 eurų.

„Iki šios dienos buvo paimta daugiau nei 150 mėginių iš „Maximos“ prekybos tinklų bei „Biovelos“ mėsos perdirbimo įmonių. (...) Tuose 150 mėginių nebuvo nustatyta saugos neatitikimų. Galime garantuoti, kad šiuo metu visa šviežia mėsa, esanti „Maximos“ prekybos lentynose bei„Biovelos“ mėsos perdirbimo įmonėse, yra saugi ir kokybiška“, – sako M. Staškevičius.

Veterinarijos tarnyba: šiandien „Maximoje“ parduodama „Biovelos“ ir kitų įmonių mėsa yra saugi

Anot jo, tikėtina, kad mėsa buvo užteršta „Biovelos“ mėsos perdirbimo įmonėse, o į „Maximos“ prekybos tinklus ji atkeliavo jau užkrėsta salmonelėmis.

„Visi suprantate, kad salmonelės turi atsirasti. Tai – supakuotas produktas. Jis atkeliavo iki „Maximos“ prekybos centro. (...) Taršos šaltinis buvo „Biovela“, kuri supakavo [produktą] ir galimai salmonelės papuolė į produktą, kuris buvo supakuotas“, – tvirtino M. Staškevičius.

„Galime daryte tik prielaidas, kad tai galėjo būti žmogiškas faktorius arba gamybos higienos trūkumas“, – priežastis, kaip galėjo būti užteršta mėsa, vardija M. Staškevičius.

Jis nuogąstauja, kad „Maxima“ į VMVT kreipėsi per vėlai.

„VMVT norėtų pabrėžti, kad mūsų tyrimas buvo gerokai pavėluotas. Informaciją gavome tik penktadienį. Žinoma, mūsų inspektoriai ėjo į patikrinimus, tačiau šiuo atveju prekybos centruose tos partijos jau neberadome. Visa mėsa buvo pašalinta iš prekybos tinklų ir utilizuota. Mums nebuvo galimybės nei pertirti mėginių tų partijų, nei atlikti papildomų tyrimų. Todėl mes paėmėme iš rinkos kitų gamintojų, kitų vežėjų produktus“, – sako M. Staškevičius.

Jis pabrėžia, kad tyrimai šiuo metu yra geri, o atsakomybę turėtų prisiimti abi įmonės, tiek „Maxima“, tiek ir „Biovela“.

Bauda sieks nuo 144 eurų iki 24 tūkst. eurų

M. Staškevičiaus teigimu, už minimus pažeidimus įmonėms gresia bauda nuo 144 eurų iki 24 000 eurų.

„Tai yra didžiulė amplitudė. Bus svarstoma atsižvelgiant į mastą, į produktą. Žiūrima, ar verslo subjektas tarpininkavo“, – mini M. Staškevičius.

„Pagal tyrimo protokolus matyti, kad jie keletą dienų mūsų neinformavo. (...) Mes visada deklaruojame ir sakome, kad tai yra negerai, todėl ateityje sugriežtinsime sankcijas“, – situaciją komentavo M. Staškevičius.

Anot jo, ketinama padidinti sankcijų skaičių. Jeigu bendrovė apie pažeidimus nepraneš, nesilaikys nustatytos tvarkos, bendrovės veikla gali būti nutraukiama.

VMVT patikrinimo „Maximos“ ir „Biovelos“ patalpose rezultatus skelbė jau pirmadienį (vasario 10 d.).

Tuo metu VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius teigė, kad buvo patikrinta ir „Maximos“ mėsos išpjaustymo ir pusgaminių gamybos patalpos, logistikos sandėlis ir mėsą platinusi bendrovė „Biovela“. Prekybos vietoje buvo paimta daugiau kaip 150 įvairių mėginių nuo gamybos paviršių, mėsos skerdenų, prieskonių, pusgaminių ir kitų paviršių.

„Atlikus bendrus patikrinimus galime konstatuoti, kad UAB „Maxima LT“ mėsinėse inspektoriai rado taršą, buvo nustatyta atsekamumo trūkumų, galima nustatyti, kad patys „Maximos“ atstovai nepateikė dokumentų, kurie padėtų atsekti tiekėją“, – nurodė M. Staškevičius.

Jis taip pat pridūrė, kad inspektorius neramina informacija, jog „Maxima“ dar vasario 3 d. žinojo apie nesaugius produktus, bet VMVT informavo tik vasario 7 d.

„Maxima“: džiaugiamės, kad VMVT nustatė taršos priežastis

Po VMVT spaudos konferencijos žiniasklaidai išplatintame pranešime „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė dar kartą užtikrino, kad pirkti mėsą jų tinklo parduotuvėse yra visiškai saugu.

„Džiaugiamės, kad VMVT nustatė mikrobiologinės taršos atsiradimo priežastis ir šiandien tos priežastys jau yra pašalintos. Šioje situacijoje supratome, kaip svarbu glaudžiai bendradarbiauti su maisto saugą šalyje kontroliuojančia institucija – VMVT“, – pranešime cituojama V. Drulienė.

Pridedama, kad bendrovė kels aukščiausios kokybės reikalavimus ir prisiims atsakomybę už kokybišką lietuvišką maistą.

Mėsoje aptiktos salmonelės

LRT.lt primena, kad praėjusį penktadienį (vasario 7 d.) „Maxima“ paskelbė dėl aptiktos mikrobiologinės taršos „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje iš savo prekybos lentynų išimanti visą šviežią mėsą ir jos pusgaminius. Šeštadienį mėsos tiekimas į prekybos tinklo parduotuves buvo atnaujintas.

„Maximos“ atstovų teigimu, prekybos tinkle parduota apie 11 tonų galimai užterštos mėsos. Mikrobiologinė tarša, anot VMVT, „Maximoje“ buvo užfiksuota dar vasario 3 d., tačiau mėsos gaminiai iš lentynų pašalinti vasario 7 d.

Dėl užterštos mėsos prekybos tinklas buvo priverstas utilizuoti apie 160 tonų mėsos, rašo BNS. Dėl to prekybos tinklas patyrė apie 0,5 mln. eurų žalą.

Nekokybišką mėsą „Maximai“ tiekusi mėsos perdirbimo įmonių grupė „Biovela Group“ BNS teigė, kad nesaugi mėsa nepateko į kitus prekybos tinklus.