Naujienų srautas

Verslas2020.02.14 14:57

Siuntų skaičius iš Kinijos per Lietuvos paštą sumažėjo labai nedaug: 2 dalykai, kuriuos turite žinoti

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.02.14 14:57

Lietuvių koronavirusas negąsdina. Jie ir toliau siunčiasi niekučius iš Kinijos, o siuntų srautai yra sumažėję nedaug. Vis dėlto tikrieji siuntų mažėjimo srautai paaiškės tik po 3–4 savaičių – sako Lietuvos pašto atstovė Vaida Budrienė. Ji taip pat ramina, kad panikuoti dėl siuntomis keliaujančio koronaviruso neverta. Tačiau verta apsišarvuoti kantrybe – siuntos gali keliauti 1–2 sav. ilgiau. 

Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė V. Budrienė LRT.lt teigė, kad dėl kinų Naujųjų metų yra jaučiamas nedidelis siuntų sumažėjimas, bet jis buvo prognozuotas.

„Dėl viruso kol kas jokių pokyčių nematome. Siuntos iš Kinijos keliauja apie mėnesį, šiuo laikotarpiu, kaip ir skelbėme, gali užtrukti dar ilgiau, todėl realius siuntų kiekių pakitimus galėsime pamatyti tik po gerų 3–4 savaičių“, – pastebi V. Budrienė.

Anot jos, iš Kinijos internetinių parduotuvių prekes besisiunčiantieji turėtų atsiminti vieną svarbų dalyką – prekės į Lietuvą dėl koronaviruso keliaus apie 1–2 sav. ilgiau.

„Kaip mus informavo Kinijos paštas, siuntimas gali užtrukti, kadangi jiems šiuo metu yra sunkiau apdoroti siuntas“, – mini V. Budrienė.

Siuntos iš Kinijos sudaro didžiąją dalį Lietuvos pašto gaunamų siuntų – 64 proc. Dėl koronaviruso galimai sumažėsiančių siuntų skaičius Lietuvos pašto finansinių rodiklių kol kas pabloginti neturėtų, kadangi didžiąją dalį pajamų Lietuvos paštas uždirba iš siuntų siuntimo.

Privačios įmonės jaučia nedidelį sumažėjimą

Siuntų gabenimo bendrovės „UPS“ direktorius Lietuvoje Vaidotas Lašas LRT.lt teigė, kad kol kas siuntų skaičius iš Kinijos į Lietuvą yra sumažėjęs labai nedaug.

„Tikslių skaičių pasakyti negaliu, bet sumažėjimas nėra didelis“, – sako V. Lašas bei tikina, kad kol kas įmonės finansinių rezultatų tai neturėtų paveikti.

Anot jo, šiuo metu siuntų skaičius iš Kinijos yra sumažėjęs dar ir todėl, kad kai kurios siuntų gabenimo tarnybos atsisako priimti siuntinius iš tam tikrų Kinijos regionų.

„Pavyzdžiui, „UPS“ dėl galimų grėsmių nepriima siuntų iš Kinijos Huabėjau provincijos“, – pastebi V. Lašas.

Anot jo, dažniausiai prekes iš Kinijos per jų bendrovę siunčiasi privačios įmonės. „Tai įmonės, kurios užsiima žaliavų, detalių tiekimu. Bandymams perka kažkokias prekes ar detales“, – siuntinių iš Kinijos į Lietuvą turinį vardija V. Lašas.

Kinija dezinfekuoja siuntas

V. Budrienė mini, kad tenka išgirsti klientų nuogąstavimų dėl galimybės iš Kinijos kartu su siuntiniu parsisiųsti ir koronavirusą. Tačiau nėra įrodyta, kad virusas galėtų išgyventi ilgą kelionę siuntoje.

Bet to, V. Budrienė mini, kad Kinijos paštas dezinfekuoja visas siuntas.

„Tai – papildoma prevencinė priemonė, nes šiuo metu nėra įrodymų, kad yra galimybė šiuo virusu apsikrėsti liečiant daiktų paviršius – sveikatos institucijų duomenimis, koronavirusas perduodamas žmogaus žmogui arba plinta oru, o viruso aktyvumo periodas yra trumpas“, – rašoma Lietuvos pašto pranešime.

LRT.lt kalbinta Vilniaus universiteto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja prof. Aurelija Žvirblienė tikina, kad virusai, esantys ant įvairių paviršių, greitai žūsta, o jiems išgyventi – reikalingas gyvas organizmas.

Anot jos, koronavirusu užsikrėtusiam asmeniui nusičiaudėjus ant kažkokios prekės, virusas teoriškai galėtų išgyventi 1–2 paras. Tačiau prekės yra gabenamos didelius atstumtus ir yra veikiamos skirtingų temperatūrų, todėl virusas tiesiog žūva. Todėl panikuoti, anot A. Žvirblienės, neverta.

Koronaviruso židinys užfiksuotas Kinijoje esančiame Uhano mieste. Užsikrėtusiu šiuo virusu skaičius ketvirtadienį pasiekė 60,332 tūkst. Mirčių skaičius išaugo iki 1,369 tūkst.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi