Naujienų srautas

Verslas2020.02.12 17:03

Lietuvoje užfiksuotas 1 salmoneliozės atvejis, jis su „Maximoje“ platinta užteršta mėsa nesusijęs

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.02.12 17:03

Praėjusią savaitę Lietuvoje užfiksuotas vienas susirgimo salmonelioze atvejis. Jis nėra susijęs su „Maximoje“ platinta mikrobiologiškai užteršta mėsa, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Praėjusią savaitę vasario 5 d. į Klaipėdos medikus kreipėsi vienas asmuo. Vasario 4 d. jis pasijuto blogai, o vasario 5 d. jam buvo nustatyta salmoneliozė. Tačiau žmogus apsikrėtė nuo užterštų kiaušinių“, – LRT.lt komentavo NVSC atstovė Diana Brunevičienė.

Patvirtintų salmoneliozės atvejų, kuriuos būtų galima susieti su „Maximoje“ platinta užteršta mėsa, anot jos, kol kas Lietuvoje nėra nustatyta.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Jurgita Savickaitė LRT.lt teigė, kad pastaruoju metu į juos kreipėsi ne vienas asmuo, kuris išreiškė susirūpinimą dėl galimai salmonelėmis užterštos mėsos.

„Tačiau kreipėsi pasiteirauti, bet ne dėl susirgimų. Žmonės nori daugiau informacijos, sužinoti dėl konkrečios parduotuvės, per kiek laiko galėtų pasireikšti ligos simptomai, ar pavojinga valgyti konkretaus gamintojo gaminius. Tačiau pranešimų apie sveikatos sutrikimus mes nesame gavę“, – komentuoja J. Savickaitė.

LRT.lt primena, kad praėjusį penktadienį (vasario 7 d.) „Maxima“ paskelbė dėl aptiktos mikrobiologinės taršos „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje iš savo prekybos lentynų išimanti visą šviežią mėsą ir jos pusgaminius. Šeštadienį mėsos tiekimas į prekybos tinklo parduotuves buvo atnaujintas.

„Maximos“ atstovų teigimu, prekybos tinkle parduota apie 11 tonų galimai užterštos mėsos. Mikrobiologinė tarša, anot VMVT, „Maximoje“ buvo užfiksuota dar vasario 3 d., tačiau mėsos gaminiai iš lentynų pašalinti vasario 7 d.

Dėl užterštos mėsos prekybos tinklas buvo priverstas utilizuoti apie 160 tonų mėsos, rašo BNS. Dėl to prekybos tinklas patyrė apie 0,5 mln. eurų žalą.

Nekokybišką mėsą „Maximai“ tiekusi mėsos perdirbimo įmonių grupė „Biovela Group“ BNS teigė, kad nesaugi mėsa nepateko į kitus prekybos tinklus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi