Verslas

2020.02.12 14:18

NŽT vadovas: žemės grąžinimo procesas eina į pabaigą

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2020.02.12 14:18

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Laimonas Čiakas sako, kad žemės nuosavybės teisių grąžinimo procesas tiek kaimuose, tiek miestuose, išskyrus Vilniaus miesto ir Trakų rajono savivaldybes, eina į pabaigą.

„Pagal Vyriausybės programą, šiais metais turėjo būti baigtas teisių atkūrimas kaimiškose vietose ir visuose miestuose, išskyrus Vilnių ir Trakus, nes ten situacija sudėtingesnė. Darbai vyksta, o, kalbant apie kaimiškas vietoves, praktiškai atkūrimas yra baigtas“, – trečiadienį žurnalistams sakė L. Čiakas.

„2020 metų sausio 1 dienai kaimiškose vietose turėjome 92 piliečius, kuriems dar nebuvo baigti projektavimo darbai. Tas skaičius tirpsta, ir per pirmą antrą ketvirtį su likusiais susitvarkysime, kadastriniai matavimai bus atlikti ir bus priimti sprendimai“, – pridūrė NŽT vadovas.

Tuo metu miestuose, išskyrus Vilniaus ir Trakų savivaldybes, yra likę apie tūkstantį piliečių, kuriems reikia atkurti nuosavybes teises.

„Tikslas – per pirmą antrą ketvirtį matavimus atlikti ir atkurti (teises. – ELTA). Galima sakyti, kad tiek kaimiškose vietovėse, tiek miestuose atkūrimas yra visiškoje pabaigoje“, – sakė L. Čiakas.

Vilniaus miesto ir Trakų rajono savivaldybėse, pasak L. Čiako, nuosavybės teisės dar nėra atkurtos per 3 tūkst. piliečių.

„Mes dedame dideles viltis, kad Vilniaus miesto savivaldybė mums pateiks reikiamu laiku visus sklypus, kad galėtume atkurti piliečiams nuosavybę“, – sakė NŽT direktorius.

Kaip nurodo NŽT, kaimo vietovėse žemės nuosavybės teisės atkurtos apie 800 tūkst. piliečių į daugiau nei 4,02 mln. hektarų žemės, miestuose – beveik 47,4 tūkst. piliečių į kiek daugiau nei 37 tūkst. hektarų žemės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt