Verslas

2020.02.12 11:25

Prokurorai pareiškė įtarimus „Grigeo“ prezidentui Pangoniui

atnaujinta 12.07
BNS, LRT.lt2020.02.12 11:25

Klaipėdos apygardos prokuratūra pareiškė įtarimus kartono, higieninio popieriaus ir medžio plaušo plokščių gamybos grupės „Grigeo“ didžiausiam akcininkui ir vadovui Gintautui Pangoniui dėl Kuršių marių taršos nevalytomis atliekomis bendrovėje „Grigeo Klaipėda“.

Šią informaciją „Grigeo“ išplatino per „Nasdaq“ Vilniaus biržą.

LRT.lt bandė susisiekti su pačiu G. Pangoniu, tačiau jis į skambučius prieš vidurdienį neatsakė.

Kaip įmonė praneša oficialioje „Nasdaq“ Vilniaus biržoje, „Grigeo Klaipėda“ žiniomis, vykdomo ikiteisminio tyrimo apimtyje ketinama reikšti įtarimus ar specialiaisiais liudytojais apklausti visus esamus ir buvusius „Grigeo Klaipėda“ vadovus.

Nuo 1994 metų rugsėjo iki 2013 metų birželio „Grigeo Klaipėdai“ vadovavo Arūnas Pasvenskas, 2013-2019 metais – Vidas Beržonskis, o nuo 2019 metų birželio iki gruodžio – Robertas Krutikovas.

Klaipėdos prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė-Pukenė BNS informavo, kad įtariamųjų padaugėjo iki septynių, o paskutiniam jų įtarimai pareikšti dėl teisės aktų pažeidimų gamtosaugoje ir dokumentų klastojimo.

Dabartiniam „Grigeo Klaipėda“ vadovui įtarimai pareikšti praeitą savaitę

Primeneme, kad kartoną gaminančios įmonės „Grigeo Klaipėda“ vadovas Tomas Eikinas praėjusį penktadienį patvirtino, kad teisėsauga jam yra pareiškusi įtarimus.

„Taip“, – BNS sakė T. Eikinas, paklaustas, ar jam pareikšti įtarimai.

Jis sakė negalintis komentuoti, kokiame ikiteisminiame tyrime pareikšti įtarimai ir kuo konkrečiai jis įtariamas.

Teisėsauga įtaria, kad „Grigeo Klaipėda“ leido nevalytas nuotekas į Kuršių marias. Prokuratūra yra skelbusi, kad įtarimai pareikšti pačiai įmonei ir šešiems fiziniams asmenims asmenims.

T. Eikinas „Grigeo Klaipėda“ generalinio direktoriaus pareigas eina nuo gruodžio pradžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt