Verslas

2020.02.11 17:15

„Maxima“ dėl salmonelėmis užterštos mėsos patyrė 0,5 mln. eurų nuostolių

utilizuota 160 tonų mėsos
Jonas Deveikis, LRT.lt, BNS 2020.02.11 17:15

Penktadienį dėl salmonelėmis užkrėstos mėsos prekybos tinklas „Maxima“ iš savo lentynų pašalino visą šviežią mėsą bei marinuotus mėsos pusgaminius. Dėl to prekybos tinklas patyrė 0,5 mln. eurų žalą. 

„Prekybos tinklas patyrė 0,5 mln. eurų nuostolius“, – LRT.lt teigė „Maximos“ atstovė spaudai Rima Aukštuolytė.

„Šiuos nuostolius sudaro ir darbuotojų darbo laikas, ir mėsos kaina, ir prarastos pajamos, ir mėsos utilizavimas“, – BNS sakė E. Dapkienė.

R. Aukštuolytės teigimu, kol kas nėra priimtas sprendimas, ar bus prašoma mėsos perdirbimo įmonių grupės „Biovela Group“, kurios užteršta mėsa pasiekė „Maximos“ lentynas, kompensuoti patirtus nuostolius.

R. Aukštuolytė taip pat patvirtina, kad prekybos tinklas vartotojams pardavė apie 11 tonų užterštos mėsos.

„Maximos“ atstovė Ernesta Dapkienė BNS pranešė, kad vasario 7 dieną sustabdžius prekybą visa mėsa, jau utilizuota ar dar utilizuojama beveik 160 tonų mėsos.

Į prekybos tinklą „Maxima“, anot R. Aukštuolytės, jau kreipėsi asmenys dėl užterštos produkcijos grąžinimo, tačiau tokių asmenų nėra daug.

Įmonės „Biovela Group“ mėsos gaminiai sudaro didžiąją dalį į „Maximą“ tiekiamos mėsos produkcijos.

LRT.lt primena, kad penktadienį (vasario 7 d.) „Maxima“ paskelbė, kad dėl aptiktos mikrobiologinės taršos „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje, iš savo prekybos lentynų išimanti visą šviežią mėsą ir jos pusgaminius.

Šeštadienį mėsos tiekimas į prekybos tinklo parduotuves buvo atnaujintas.

Mėsos perdirbimo įmonių grupė „Biovela Group“ BNS teigė, kad nesaugi mėsa nepateko į kitus prekybos tinklus.