Verslas

2020.02.11 10:29

Dėl lengvatinio PVM tarifo įteisinimo nereceptiniams vaistams siūloma atsiklausti Vyriausybės

Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.02.11 10:29

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas dėl siūlymo nustatyti lengvatinį 5 procentų PVM tarifą ir nereceptiniams vaistams siūlo atsiklausti Vyriausybės.

Tokią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą įregistravęs Seimo narys konservatorius Antanas Matulas siūlo, kad įstatymo pataisa įsigaliotų nuo 2021 metų sausio 1 d.

„Atsižvelgiant į Biudžeto sandaros įstatymo nuostatas, jog trejų biudžetinių metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų konsoliduotos visumos planuojamų rodiklių projektas rengiamas remiantis Vyriausybės programa, Lietuvos stabilumo programa, Valstybės pažangos strategija <...> manytina, kad turėtų būti gauta Vyriausybės, kaip biudžeto planuotojos, nuomonė dėl siūlomo teisinio reguliavimo“, – sakoma Seimo teisininkų išvadoje.

Seimo narys konservatorius A. Matulas siūlo nustatyti lengvatinį 5 procentų PVM tarifą ne tik kompensuojamiems ir nekompensuojamiems receptiniams vaistams, bet ir nereceptiniams, primena ELTA. A.Matulas sako siekiąs suvienodinti PVM tarifą, taikomą nekompensuojamiems receptiniams ir nereceptiniams vaistams.

Pasak jo, šiuo metu didžiojoje dalyje Europos Sąjungos šalių vaistams taikomas vienodas PVM dydis. A. Matulo duomenimis, kaimyninėje Lenkijoje receptiniams ir nereceptiniams vaistams taikomas vienodas 8 procentų lengvatinis tarifas, Belgijoje – 6, Kroatijoje – 5, Vengrijoje – 5, Ispanijoje – 4, Čekijoje – 10, Portugalijoje – 6, Olandijoje – 6, Liuksemburge – 3.

Lietuvoje šiuo metu lengvatinis 5 procentų PVM tarifas taikomas vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kai šių prekių įsigijimo išlaidos visiškai ar iš dalies kompensuojamos Sveikatos draudimo įstatymo nustatyta tvarka, taip pat nekompensuojamiesiems receptiniams vaistams.

Tuo tarpu nekompensuojamiems nereceptiniams vaistams taikomas standartinis 21 procento PVM tarifas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.