Verslas

2015.09.17 14:56

Naujos elektroninės paslaugos – efektyvesnis viešasis sektorius

BNS 2015.09.17 14:56

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ketvirtadienį Vilniuje atidarė konferenciją, skirtą Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis sukurtoms naujoms Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) funkcijoms pristatyti, rašoma pranešime spaudai.

VIISP – tai platforma, kurioje centralizuotai kuriamos Lietuvos valstybės ir savivaldybių institucijų teikiamos elektroninės paslaugos.

„Naujos šios platformos funkcijos ne tik užtikrina efektyvius institucijų informacinių sistemų ir registrų mainus, būtinus patogioms elektroninėms paslaugoms kurti, bet ir šias paslaugas leidžia sukurti greičiau bei pigiau. Institucijoms nebereikia atskirai diegti tokių sprendimų, kaip, sakykim, paslaugos gavėjo tapatybės nustatymas, apmokėjimas už paslaugas, keitimosi duomenimis standartizavimas“, – konferencijoje sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

Ministro teigimu, platformoje lengva tiek kurti naujas paslaugas, tiek jas integruoti su kitomis jau teikiamomis elektroninėmis paslaugomis. Pirmoji Lietuvoje sudėtinė elektroninė paslauga, sujungianti penkias su vaiko gimimu susijusias elektronines paslaugas, sukurta būtent VIISP. Tokia paslauga naujagimių tėvams jau teikiama ir netgi sulaukė tarptautinės žiniasklaidos įvertinimo.

VIISP taip pat sukurta daug kitų naujų funkcijų, kurios leis patogiau naudotis Elektroninių valdžios vartų portalu. Jo paslaugomis kas mėnesį pasinaudoja apie 170 tūkst. unikalių interneto vartotojų.