Verslas

2020.02.10 11:34

„Maxima“ pateikė savo versiją – paaiškino, kodėl informacija dėl užterštos mėsos paviešinta tik po kelių dienų

atnaujinta 15.25
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.02.10 11:34

Pirmadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba komentuoja situaciją po to, kai penktadienį parduotuvėse „Maxima“ iš prekybos buvo išimta šviežia mėsa ir marinuoti gaminiai. Vėliau paaiškėjo, kad tai – bendrovės „Biovela“ produkcija.

„Vertinome visą sistemą nuo produkcijos patekimo, transportavimo, išpjaustymo iki gamybos“, – tyrimą žurnalistams komentavo VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius.

Anot jo, buvo patikrinta ir „Maximos“ mėsos išpjaustymo ir pusgaminių gamybos patalpos, logistikos sandėlis ir mėsą platinusi bendrovė „Biovela“. Prekybos vietoje buvo paimta daugiau kaip 150 įvairių mėginių nuo gamybos paviršių, mėsos skerdenų, prieskonių, pusgaminių ir kitų paviršių.

„Atlikus bendrus patikrinimus galime konstatuoti, kad UAB „Maxima LT“ mėsinėse inspektoriai rado taršą, buvo nustatyta atsekamumo trūkumų, ką galima nustatyti, kad patys „Maximos“ atstovai nepateikė dokumentų, kurie padėtų atsekti tiekėją“, – nurodo M. Staškevičius.

„Kas dar neramina, kad „Maxima“ vasario 3 d. pati žinojo apie nesaugius produktus, bet mus informavo tik vasario 7 d.“, – akcentuoja M. Staškevičius.

Anot jo, VMVT taip pat neturi informacijos, kokių priemonių iki tol buvo imtasi bei neužtikrinamas produktų atsekamumas – neįmanoma susieti konkrečios žaliavos partijų ir iš jos pagamintos produkcijos.

„Kalbant apie mėsos perdirbimo įmonę „Biovela“, mūsų inspektoriai atliko patikrinimus ir nustatėme, kad įmonė tinkamai vykdė tiek valstybinius, tiek savikontrolės tyrimus. (...) Kalbant apie įmonę, mūsų valstybiniai mėginiai, beveik 200 mėginių, nustatyta tik 3 teigiami atvejai. Tie produktai nepasiekė rinkos. Šiuo metu galime konstatuoti, kad tų minėtų trijų partijų rinkoje nėra. Visa kita produkcija saugi“, – sako M. Staškevičius.

VMVT tvirtinimu, patikrinimų metu nustatyta, kad 2019 m. įmonė 2 atvejais, kuomet buvo įtarta mikrobinė skerdenų tarša, taikė savikontrolės procedūras ir nesaugią žaliavą sunaikino. Įvertinus patikrinimų rezultatus, šiuo metu VMVT neturi pagrindo imtis papildomų rinkos ribojimo priemonių dėl UAB „Biovela-Utenos mėsa“ tiekiamos produkcijos.

VMVT užtikrino, kad galimai nesaugių produktų ar jų gaminių rinkoje nėra, o įtarimų dėl saugos sukėlusios mėsos partijos buvo tiekiamos tik „Maximai“ ir gamintojo firminei parduotuvei.

„Maxima“ tvirtina kartojusi tyrimus ir besiėmusi visų reikiamų veiksmų

Žiniasklaidai išplatintame pranešima „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė tvirtina, kad informacija buvo paskelbta taip vėlai dėl tyrimų specifikos – atliekant tyrimus, jų rezultatai gaunami per 4–5 dienas.

„Pirmuosius savikontrolės tyrimus laboratorijai davėme sausio 28 d. Mėginiai buvo imti iš mėsos cecho Elektrėnuose. Atsakymus gavome vasario 3 dieną, jog viename iš tirtų gaminių yra mikrobiologinė tarša. Apie gautus rezultatus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuota nebuvo, nes jau buvo priimtas planinis sprendimas vasario 2 dieną cechą uždaryti“, – komentuoja E. Dapkienė.

Anot jos, tuo metu buvo užfiksuota, kad mėsa tiems gaminiams buvo atvykusi iš vieno tiekėjo. Dar vieni mėginiai laboratorijai buvo atiduoti sausio 29 d. iš Vilniuje, Pilaitėje, esančios mėsinės.

„Rezultatus gavome vasario 4 d., o VMVT informavome vasario 5 d. dėl gauto laboratorijos protokolo apie mikrobiologinę taršą. Kilus įtarimų dėl taršos, mėsinėje buvo atliktas generalinis valymas ir darbo vietų dezinfekcija. Mūsų mėsinėse kasdien, baigus darbo dieną, vyksta įprastinis valymas ir dezinfekcija“, – nurodo E. Dapkienė.

Jos tvirtinimu, trečia mėginių serija laboratorijai atiduota sausio 30 d. (mėsos galiojimo trukmė – vasario 2 diena ir vasario 6 diena). „Tyrimų rezultatus gavome vasario 4 d., jie patvirtino įtarimus dėl mikrobiologinės taršos“, – sako E. Dapkienė.

Jos tvirtinimu, norėdama įsitikinti rezultatais, bendrovė laukė tyrimų rezultatų, kurių mėginiai buvo atiduoti sausio 31 dieną, o mėsos galiojimas – vasario 5 d.

„Jų sulaukėme vasario 7 d. rytą. Rezultatai dar kartą patvirtino, kad galimai nesaugi yra būtent iš „Biovelos“ gauta mėsa ir marinuoti pusgaminiai. Matydami pasikartojančius tyrimų rezultatus dėl nesaugios mėsos, ėmėmės griežtesnių priemonių, nei rekomenduoja VMVT. Vasario 7 d. nedelsiant iš parduotuvių prevenciškai pašalinome visą šviežią mėsą ir jos pusgaminius, dėl galimos kryžminės taršos valėme ir dezinfekavome savo parduotuves ir mėsos cechus“, – komentuoja E. Dapkienė.

Apie išimamą mėsą paaiškėjo penktadienio vakarą

LRT.lt primena, kad informacija apie išimamą produkciją pasirodė penktadienį vakare.

VMVT atstovė Jurgita Savickaitė BNS penktadienį tvirtino, kad tarnyba informacijos apie situaciją sulaukė pusę šešių vakare.

„Visų pirma, kreipsimės į prekybos tinklą, prašydami mums suteikti visą turimą informaciją apie atvejį, apie atliktus tyrimus ir gautus rezultatus, taikytus tyrimo metodus, apie gamintojus, produkcijos kiekius“, – sakė J. Savickaitė.

„Toliau bus vykdomas produkcijos atsekamumas, atliekami patikrinimai pas gamintojus, taip pat bus imami mėginiai įtarimams patvirtinti arba paneigti“, – pridūrė ji.

Iš „Maximos“ šaldytuvų šviežia mėsa ir jos pusgaminiai penktadienį buvo išimti, aptikus mikrobiologinę taršą „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje. Apie tai skelbiama šeštadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Kaip nurodoma, tarša buvo aptikta atliekant nepriklausomus savikontrolės tyrimus.

„Savo prekybos tinkle nuolat atliekame nepriklausomus tyrimus. Atliekant vienus iš tokių savikontrolės tyrimų, buvo rasta mikrobiologinė tarša „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje. Savo klientams tiekiame tik aukštos kokybės produkciją, todėl kilus įtarimams dėl mėsos kokybės, penktadienį sustabdėme šviežios mėsos ir marinuotų produktų prekybą savo tinkle“, – situaciją komentuoja „Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Bendrovė nurodė apie padėtį iš karto informavusi Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Mėsos perdirbimo įmonių grupė „Biovela Group“ šeštadienį pranešė, jog ėmėsi visų priemonių vartotojų saugumui užtikrinti, o mikrobiologine tarša įtartos produkcijos partijų rinkoje šiuo metu nėra.

VmVT vartotojams primena, kad gyvūniniai produktai, ypač šviežia mėsa (paukštiena, kiauliena) yra natūraliai palanki terpė patogeniniams mikroorganizmams daugintis, todėl mėsą prieš vartojimą privalu gerai termiškai apdoroti (ne žemesnėje kaip 70 laipsnių temperatūroje), po to, kai buvo tvarkoma mėsa, plauti rankas ir visus virtuvinius įrankius (peilius, pjaustymo lenteles ir pan.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt