Verslas

2020.02.08 16:46

Palanga šurmuliuoja: minia sugužėjo „atsivalgyti“ stintos, bet gali tekti papurtyti piniginę

Linas Jegelevičius, LRT.lt2020.02.08 16:46

Penktadienį Palangoje prasidėjusi tradicinė Stintų šventė šeštadienį didino apsukas. Nors apie pietus dar buvo kur obuoliui įkristi tirštėjančioje J. Basanavičiaus promenadoje, dauguma stintų pardavėjų dideliu džiaugsmu nekrykštavo – prekyba dar vyko vangokai.

„Akivaizdu, kad dar daugelis akis krapštosi – pirmiausia bindzena pamatyti jūrą, paganyti akis kokiame nors renginyje, o stintų įsigys – jeigu įsigys – jau pakeliui namo. Taip kiekvienais metais būna,“ – LRT.lt sakė baro „Lietuvos rytas“ savininkas Audronius Macius.

Stintų kaina šiemet – panaši kaip ir pernai: 12–17 eurų už kilogramą rūkytos stintos, 4–6 eurai už kilogramą šviežios žuvies. Už vieną keptą žuvelę prekeiviai prašė nuo 70 euro centų iki 1 euro, tačiau kuždėjo, kad kaina popiet gali ir išaugti.

Kaip įsitikino LRT.lt žurnalitas, į Stintų šventę žmonės suplūdo iš visos Lietuvos, kaimyninės Latvijos ir net Baltarusijos. Išleidęs 40 keleivių, dauguma jų – senjorai, autobuso vairuotojas iš Vilkaviškio teiravosi, kur galėtų pastatyti autobusą – vietos parkavimui centre nebuvo nuo labo ryto.

„Man ši kelionė iš Vilkaviškio į Stintų šventę – aštuntoji. Ją organizuoja mūsų Kultūros centras. Visi, žinoma, pirks lauktuvių namiškiams, tik stintų sustosime nusipirkti šalia Palangos, Vydmantuose. Ten jos – pigesnės,“ – sakė vairuotojas Vytautas.

Taksi vairuotojas Justinas sakė, kad jau spėjo ir stintų kainų pasižvalgyti. Anot jo, jos – kaip ir pernai, o kai kur puseuriu ar visu euru mažesnės.

„Iš akies įvertinus žmonių srautą Basanavičiaus gatvėje, jis šiemet pietų laikui atrodo didesnis negu pernai. Aišku, stinta – ne stebuklas, su lašiša rungtis ji negali, bet šis savaitgalis – stintos. Atsivalgai jos ir vėl lauki kitų metų,“ – sakė Justinas.

Šeštadienį jam jau teko vežti ir rusus, ir baltarusius, atvykusius į Palangą dėl Stintų šventės.

Baro „1925“ barmenas Tomas sakė LRT.lt, kad stintų paklausa bare – didelė. „Statistiškai, šį savaitgalį iš 10 užsakymų 7 lėkštės – su stintomis. Vienos porcijos kaina – 7 eurai,“ – sakė jis.

Aurimas Šatkus, žvejas iš Ingos rūkyklėlės Rusnėje švente nesiskundė: „Šventė dar kaip reikiant neįsišurmuliavo, tačiau prekyba vyksta gan neprastai.“

Patyręs žvejas atskleidė, kad šiemet stintų daugiau sugaunama gaudyklėse, o ne tinklaičiuose. „Dėl to, kad ši žiema, ypač vasario pradžia – labiau vėjinga. Kai vėjinga, stintos ne taip gerai lenda į tinklus, be to, didesnės dažnai prasprūsta pro jų akis. Beje, stintos pernai buvo truputį didesnės, nors jų šiemet – gausiau,“ – sakė pašnekovas.

„Man stinta – žuvis, kurios reikia „atsivalgyti“ kartą per metus. Stintų šventė tam – geriausia proga, nes stintos ir kimba geriausia sausio pabaigoje ir vasario pradžioje,“ – sakė jis.

Anot jo, didžiausia klaida rūkant stintą – pernelyg didelė ugnis. „Dažnai dėl to matau apdegusias, išdžiūvusias stintas. O kai ugnies mažai, vėl gi – stinta yra ištižusi, su nemaloniu kvapu,“ – sakė rusniškis.

Vienas Stintų šventės kūrėjų, Giedrius Valatka, sakė LRT.lt, kad šiemet stintų pasiūla – didesnė.

„Kimba jos gerai, arčiau krantų jos spiečiasi, daugiau žvejų ir, žinoma, pardavėjų,“ – sakė palangiškis.

Anot jo, stintų kaina šiemet – panaši kaip ir pernai. „Galbūt truputį mažesnė,“ – sakė pagalvojęs.

„Mes už vieną rūkytą stintą prašome 70 euro centų, šviežia stinta neprekiaujame. Kodėl? Paklausa yra didesnė jau paruoštoms stintoms,“ – sakė G. Valatka. „Stintų šventė – mano kūdikis, gera ir pačiam ja pasidžiaugti ir kitiems nuotaiką pakelti.“

„Žinoma, stinta – ne lašiša, bet ji – mūsų pajūrio žuvis. Ko gero, jau neatrasi palangiškio neragavusio stintos. Jos skanios visokios – ir keptos, ir rūkytos, ir marinuotos,“- sakė Giedrius.

Pardavėja greta už stiklainį keptų marinuotų stintų – 12 jame – prašė šešių su puse euro.

„Prekyba (kalbėjomės 11 val. 30 min) dar – šiaip sau. Mūsų žmonės praktiški: pirmiausia eina jūrą pamatyti, renginiuose padalyvauti, o jau grįždami sustoja nusipirkti,“ – pasakojo. „Aš labai myliu stintą – juk ji mūsų pajūrio gastronominio paveldo neatsiejama dalis.“

Užšnekinti stintų valgytojai iš Kauno buvo malonūs.

„Mes kiekvienais metais į Stintų šventę atvykstame. Ypač mano vyras stintas mėgsta,“ – sakė Nida. Tačiau jos vyras Arnas šypsodamasis pabarė žmoną: „Tik kad neleidi jų namuose dėl specifinio kvapo kepti.“ „Na, jų kvapas man – bjaurokas,“ – ta prisipažino.

Burnytę stintos gabaliukams žiojo ir kauniečių dukrytė Greta: „Ji labiausiai mėgsta stintų uodegėles, o mūsų sūneliui dar reikia jų palaukti, kol išdygs dantukai, tada,“ – šypsodamasi į kūdikį vežimėlyje rodė mama.

O kuo gi ypatinga ta stinta?

„Retai jos būna. Tad, kad jos yra, norisi jos „atsivalgyti.“ Be to, smagu pabūti šventėje – ir dar prie jūros,“ – sakė kaunietė.

Birutę ir Valdas atvyko iš Šiaulių. Jiems Stintų šventė – pirmoji.

„Nusprendėme patys įsitikinti, kokia ta šventė iš tikrųjų yra. Kol kas įspūdis – neblogas. Mums žmonių – nedaug,“ – sakė Abu už 6 keptų stintų porciją sumokėjo po tris eurus.

Audronius Macius, baro „Lietuvos rytas“ savininkas LRT.lt sakė, kad stintų kainų šiemet nekėlė, tik stintienė, sriuba, truputį pabrango.

„Už vieną rūkytą žuvelę prašome euro. Tik pas mus stintos – nemažos. Atrinkome prekybai didesnes,“ – sakė verslininkas.

Tačiau išgirdęs klausimą apie praeivių susidomėjimą stintomis, sušnirpštė: „Kol kas – liūdnoka. Tokia įdomi tauta. Pažiūrėk pats: ar matai jaunų žmonių? Aš – ne.“

„Gal jaunimui – dar per anksti?“ – spėjau. Bet A. Macius numojo ranka: „Ne. Jau kelis pastaruosius metus pastebiu, kad į Stintų šventę atvyksta mažiau jaunimo. Išvažinėjęs mūsų jaunimas po visą pasaulį. Va, kame bėda,“ – sakė palangiškis. Anot jo, per Stintų šventę „eina“ tik dvi žuvys: stintos ir skumbrė. Už vieną keptą skumbrę buvo prašoma 7 eurų.

O Inga Drakšaitė, kavinės „Armėniška virtuvė“ vadovė, juokėsi išgirdusi klausimą apie stintas.

„Kam stintos, jeigu esame žinomi dėl savo šašlykų?“ – sakė ji. „Prekiaujame ir stintomis, ir stintiene, tačiau abi pas mus – nepaklausios. Iš dešimt užsakymų tik vienas tenka stintoms,“ – atskleidė I. Drakšaitė. „Atvirai sakau: esu mėsėdė, o stintoje mėsos – ne kažin kas,“ – juokėsi.

Kavinėje stintienė kainavo tris su puse euro, o už 8 stintų lėkštę prašė 7 eurų.

Prekiautojas žuvimi iš Vilniaus sakė, kad jis pirmąkart dalyvauja Stintų šventėje.

„Prekyba – pusė velnio. Vietiniai sako, kad prekybos piko reiktų laukti apie 4-5 valandą,“ – sakė pašnekovas. Pas jį kilogramas šviežios stintos kainavo 5 eurai.

„Kai kurie kiti mažiau prašo, bet jų stinta – dar iš praėjusių metų. Laikė ją užšaldytą specialiai šiai šventei,“ – sakė vilnietis.

Visą savaitgalį Vytauto gatvėje rikiuojasi tautodailininkai bei kulinarinio paveldo meistrai – šurmuliuoja Tautodailės metams skirtas kermošius.

Nuo pat šeštadienio ryto Palangos jūros tiltą apgulė žvejai – čia vyko tradicinės Stintų meškeriojimo varžybos, Jūratės ir Kastyčio skvere savo išmonę demonstravo Lietuvos žuvies grilio čempionato dalyviai.

Nepriklausomybės aikštėje (Muzikinio fontano vietoje) šventės svečius vilioja šiųmetė šventės naujovė – Didžioji sėkmės stinta, kurią pagamino palangiškis tautodailininkas Linas Žulkus kartu su savo bendraminčiais. Kiekvienas Stintų šventės dalyvis galės prisiliesti prie Didžiosios sėkmės stintos bei ją papuošti savais linkėjimais sau, bičiuliams ar Palangai.

O šeštadienio pavakarę bus surengtos iškilmingos Didžiosios sėkmės stintos palydos J. Basanavičiaus gatve iki pat jūros, kur Didžioji stinta bus sudeginta – Didžiosios stintos „užprogramuota“ sėkmė bus užtvirtinta ugnimi.