Verslas

2020.02.08 12:09

Paaiškėjo, dėl ko „Maxima“ iš prekybos išėmė šviežią mėsą: tarša aptikta „Biovelos“ mėsoje

LRT.lt 2020.02.08 12:09

Iš „Maximos“ šaldytuvų šviežia mėsa ir jos pusgaminiai penktadienį buvo išimti, aptikus mikrobiologinę taršą „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje. Apie tai skelbiama šeštadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Kaip nurodoma, tarša buvo aptikta atliekant nepriklausomus savikontrolės tyrimus.

„Savo prekybos tinkle nuolat atliekame nepriklausomus tyrimus. Atliekant vienus iš tokių savikontrolės tyrimų, buvo rasta mikrobiologinė tarša „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje. Savo klientams tiekiame tik aukštos kokybės produkciją, todėl kilus įtarimams dėl mėsos kokybės, penktadienį sustabdėme šviežios mėsos ir marinuotų produktų prekybą savo tinkle“, – situaciją komentuoja „Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Bendrovė nurodė apie padėtį iš karto informavusi Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

„Šiuo metu tiekimas mūsų parduotuvių tinkle jau atnaujintas. Kadangi neimame produkcijos iš „Biovelos“, kurios produkciją įtariame, paprašėme kitų tiekėjų padidinti kuo įmanoma greičiau savo produkcijos kiekius“, – pranešime cituojama E. Dapkienė.

Prekybos tinklas taip pat atsiprašė klientų dėl galimų nepatogumų, jei kol kas ne visose parduotuvėse jie gali rasti įprastą šviežios mėsos ir marinuotų pusgaminių asortimentą.

LRT.lt primena, kad informacija apie išiimamą produkciją pasirodė penktadienį vakare.

VMVT atstovė Jurgita Savickaitė BNS penktadienį tvirtino, kad tarnyba informacijos apie situacija sulaukė pusę šešių vakare.

„Visų pirma, kreipsimės į prekybos tinklą, prašydami mums suteikti visą turimą informaciją apie atvejį, apie atliktus tyrimus ir gautus rezultatus, taikytus tyrimo metodus, apie gamintojus, produkcijos kiekius“, – sakė J. Savickaitė.

„Toliau bus vykdomas produkcijos atsekamumas, atliekami patikrinimai pas gamintojus, taip pat bus imami mėginiai įtarimams patvirtinti arba paneigti“, – pridūrė ji.

J. Savickaitė teigė, kad preliminarius tyrimo rezultatus tarnyba gali turėti pirmadienį po pietų.