Verslas

2020.02.07 18:11

„Maximoje“ iš prekybos išimama visa šviežia mėsa ir jos pusgaminiai: įtariama tarša salmonelėmis

atnaujinta 19.28
Jonas Deveikis, LRT.lt, BNS 2020.02.07 18:11

„Maximoje“ iš prekybos išimta visa šviežia mėsa ir šviežios mėsos pusgaminiai. Mėsa išimta kilus abejonėms dėl jos kokybės, sako „Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

„Savo klientams tiekiame tik aukštos kokybės produkciją. Kilus įtarimams dėl dalies mėsos kokybės, penktadienį sustabdėme šviežios mėsos ir marinuotų produktų prekybą savo tinkle“, – komentuoja E. Dapkienė.

Šiuo metu laukiama tyrimų rezultatų, apie situaciją informuota Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Maximos“ atstovė spaudai Rima Aukštuolytė LRT.lt teigė, kad mėsa iš prekybos išimama visose prekybos tinklo parduotuvėse.

„Maximoje nuolatos yra atliekami savikontrolės tyrimai. Tyrimų metu nustatėme, kad mėsa yra galimai nekokybiška ir ėmėmės atitinkamų priemonių. (...) Negalime vieno produkto išimti. Norėdami garantuoti maksimalią kokybę, mes išimame viską. Tvarkomės ir dezinfekuojamės“, – komentuoja R. Aukštuolytė.

Mėsa iš prekybos lentynų pradėta išiminėti penktadienį po pietų.

„Įtarimų sukėlė vieno iš tiekėjų produkcija“, – LRT.lt sakė R. Aukštuolytė, tiksliau neįvardinusi, kokio tiekėjo produkcija sukėlė įtarimų.

E. Dapkienė tikina, kad, gavus tyrimų rezultatus, bus svarstoma galimybė dėl nekokybiškų prekių grąžinimo. Taip pat teigiama, kad tinkamai apdorota mėsa yra tinkama ir saugi vartoti.

„Galime patvirtinti, kad visa tinkle parduodama mėsa, kuri buvo tinkamai termiškai apdorota, yra saugi vartoti. Gavę tyrimų rezultatus patikslinsime informaciją dėl galimai nekokybiškų prekių ir esant poreikiui informuosime dėl grąžinimo sąlygų“, – komentuoja E. Dapkienė.

„Atsiprašome savo klientų dėl šių laikinų nepatogumų ir tikimės kuo greičiau išspręsti susidariusią situaciją“, – sako E. Dapkienė.

Pirmieji apie šią žinią pranešė naujienų portalas 15min.lt

R. Aukštuolytės teigimu, kol kas nėra žinoma, kokią žalą dėl to galėjo patirti prekybos tinklas.

Planuojama, kad mėsos tiekimas į prekybos tinklus bus atnaujintas šeštadienį.

Pradedamas tyrimas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Jurgita Savickaitė BNS sakė, kad tarnyba tyrimą pradėjo dėl įtariamos mikrobiologinės taršos salmonelėmis.

„Iš „Maximos“ atstovų šiandien pusę šešių vakare buvom informuoti, kad įmonei kilo įtarimų, jog galbūt dalis žalios mėsos produkcijos gali būti užteršta mikrobiologiniais mikroorganizmais“, – teigė J. Savickaitė.

„Visų pirma, kreipsimės į prekybos tinklą, prašydami mums suteikti visą turimą informaciją apie atvejį, apie atliktus tyrimus ir gautus rezultatus, taikytus tyrimo metodus, apie gamintojus, produkcijos kiekius“, – sakė J. Savickaitė.

„Toliau bus vykdomas produkcijos atsekamumas, atliekami patikrinimai pas gamintojus, taip pat bus imami mėginiai įtarimams patvirtinti arba paneigti“, – pridūrė ji.

J. Savickaitė teigė, kad preliminarius tyrimo rezultatus tarnyba gali turėti pirmadienį po pietų.