Verslas

2020.02.06 16:00

„Grigeo Klaipėda“ byloje didėja galimų kaltininkų sąrašas – pareikšti įtarimai dar 3 asmenims

nuotekas į marias galėjo leisti daugiau nei dešimtmetį
LRT RADIJAS, LRT.lt2020.02.06 16:00

„Grigeo Klaipėda“ byloje dar 3 asmenims pareikšti įtarimai dėl galimos aplinkos taršos. Tai LRT RADIJUI patvirtino Klaipėdos prokurorai. Iš viso šiuo metu įtarimai pareikšti pačiai įmonei ir 6 asmenims.

Tyrimui vadovaujanti Klaipėdos apygardos prokurorė Gina Skersinskytė sako, kad įtariamųjų ratas dar gali plėstis. Prokurorės teigimu, tikėtina, kad „Grigeo“ bendrovė nevalytas nuotekas į marias galėjo leisti daugiau nei dešimtmetį, o teršalų kiekiai – didžiuliai.

„Turbūt visi suprantame, kad vamzdis po žeme nenusitiesė netyčia arba sklendė siurblinėje atsirado netyčia. Be abejo prie to prisidėjo vadovai ir su vadovo žinia tai buvo padaryta. Nuotekų kiekis yra didelis, jos buvo leidžiamos ilgą laiką – nuo pat biologinio valymo įrenginių įrengimo. Įrenginiai buvo pastatyti 2004 metais. Nuotekų kiekis yra didelis, jį skaičiuoja aplinkosaugininkai ir mes manome, kad jie pateiks mums skaičius“, – LRT RADIJUI sako Klaipėdos apygardos prokurorė G. Skersinskytė.

Iki šiol įtarimai pareikšti buvo 4 asmenims, vienas iš jų – juridinis. Kiek anksčiau G. Skersinskytė informavo, kad vienas iš asmenų, kuriems pareikšti įtarimai, yra operatorius, kitas buvęs „Grigeo Klaipėdos“ direktorius, trečias – asmuo, vadovavęs nuotekų valyklai.

Kaip teigiama LRT.lt atsiųstame pranešime, bendrovė „Grigeo Klaipėda“ kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą su prašymu parengti ir patvirtinti jai taikytiną aplinkos atkūrimo priemonių planą.

LRT.lt primena, kad Klaipėdos prokurorai sausio 7–ąją pradėjo tyrimą dėl bendrovės „Grigeo Klaipėda“ veiklos. Įmonei bei dar 3 asmenims pareikšti įtarimai dėl gamtos teršimo ir dokumentų klastojimo.

„Grigeo“ prezidentas ir didžiausias savininkas Gintautas Pangonis sakė, kad netinkamai išvalytos nuotekos į Kuršių marias pateko per avarinį vamzdį, tačiau jis apie tai nieko nežinojo.

Aplinkos apsaugos ministro Kęstučio Mažeikos teigimu, įmonė nevalytas nuotekas į Kuršių marias galėjo leisti jau nuo 2012 metų, o žala gamtai gali siekti 60 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt