Verslas

2020.02.06 14:26

Europoje plinta afrikinis kiaulių maras: nustatytas pirmasis židinys

ELTA 2020.02.06 14:26

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad trečiadienį Graikijos atsakinga tarnyba pranešė apie pirmąjį šioje šalyje afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį.

AKM virusas nustatytas šiaurinėje Graikijoje, Serės regione esančiame kiaulių ūkyje, kuriame laikytos 32 kiaulės. Įtarimai kilo nugaišus vienam iš gyvulių su aiškiais AKM požymiais, kitos kiaulės taip pat sunaikintos. Graikijos veterinarijos pareigūnai ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių ligos plitimui sustabdyti.

Nurodoma, kad tai jau vienuolikta Europos Sąjungos (ES) valstybė, kurioje per pastaruosius penkerius metus užregistruota šios ligos žinių.
Lietuvoje šiais metais AKM protrūkių ūkiuose dar nebuvo užregistruota. 2019 metais mūsų šalyje patvirtina 19 AKM židinių nedideliuose ūkiuose, kuriuose kiaulės buvo laikomos savo reikmėms. Dėl šio viruso buvo sunaikintos 184 kiaulės.

Pranešime skelbiama, kad ES valstybėse AKM židiniai praėjusiais metais patvirtinti Lenkijoje, Bulgarijoje, Slovakijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Vengrijoje, Belgijoje ir Ukrainoje.