Verslas

2020.02.06 11:51

Suomijos „Fortum“ pradėjo svastyti apie verslo Lietuvoje pardavimą

Lukas Blekaitis, ELTA 2020.02.06 11:51

Atsižvelgusi į savo strategiją ir tęsdama verslo portfelio peržiūrėjimą, „Fortum“ nusprendė įvertinti savo strateginius pasirinkimus, įskaitant galimą verslo pardavimą, dėl centralizuoto šilumos tiekimo ir vėsinimo verslo Lenkijoje, Estijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Jarvenpaa mieste Suomijoje.

Pirminių vertinimų rezultatai rodo, kad minėtas centralizuoto šilumos ir vėsinimo tiekimo verslas yra ta ūkinė veikla, kurios spartesnį augimą ir vertės potencialo realizavimą būtų galima užtikrinti esant kitokiai nuosavybės struktūrai, skelbia bendrovė.

Pernai minėta ūkinės veiklos sritis pardavė 5,1 TWh šiluminės ir 1,3 TWH elektros energijos, o bendrasis EBIDTA siekė maždaug 120 mln. eurų.
Lenkijoje centralizuotą šilumą „Fortum“ tiekia penkiuose miestuose.

Baltijos šalyse centralizuotą šilumą „Fortum“ tiekia penkiuose miestuose (Tartu ir Parnu Estijoje, Daugpilis ir Jelgava Latvijoje bei Klaipėda Lietuvoje). Be to, „Fortum“ valdo nuosavas kogeneracines jėgaines (CHP) ir turi 49 proc. naujos šiuo metu Kaune statomos jėgainės akcijų.
2019 m. Baltijos šalyse „Fortum“ pardavė 1,5 TWh šiluminės ir 0,6 TWh elektros energijos. Įskaitant subsidijas iš biokuro gaminamai energijai, EBIDTA siekė 66 mln. eurų.

Minėtose ūkinės veiklos srityse dirba apie 530 darbuotojų, iš kurių pusė yra Lenkijoje, o kiti – Baltijos šalyse.

Kol kas nėra aišku, ar vertinimas baigsis sprendimu atlikti kokius nors sandorius.