Verslas

2020.02.05 17:50

Tyrimai parodė, kad plastiko atliekos Neryje – iš skirtingų šaltinių

Pirmieji tyrimai rodo, kad plastiko atliekos į Neries upę pateko ne iš vieno šaltinio. Vandens mėginiai, paimti prieš keletą savaičių, visuomenininkams pranešus apie upėje aptiktas smulkias plastiko daleles ir iš „Vilniaus vandenų“ nuotekų vamzdžio.

„Visuose mėginiuose yra plastiko. Čia yra akivaizdus pažeidimas, kuris sąlygoja gamtos teršimą, nes „Vilniaus vandenų“ nuotekų įrenginiai nėra pritaikyti gaudyti, išvalyti ar kitaip sulaikyti tokias atliekas. Laboratoriniai tyrimai parodė, kad tai, kas buvo rasta „Vilniaus vandenų“ išleistuvo mėginiuose, – kitokios medžiagos, kitoks medžiagiškumas. Tai šiuo atveju, matyti taršos šaltinių, kurie atitekėjo į valymo įrenginius, gali būti ne vienas“, – teigia Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Tyrimų išvados perduotos prokuratūrai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sausio mėnesį prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Neries taršos plastiku. Aplinkos apsaugos agentūra nustatė, jog iš „Vilniaus vandenų“ į Nerį išleidžiamose valytose nuotekose nustatyta didesnė nei leistina tarša azotu ir fosforu. Taip pat rasta plastiko dalelių, kurios kelia pavojų upės gyvūnijai.