Verslas

2020.02.05 16:13

Virginijus Sinkevičius dėl taršos atvejų planuoja kovą vykti į Klaipėdą

Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius kovą planuoja vykti į Klaipėdą, kur su aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika turėtų aptarti, kokią pagalbą dėl taršos atvejų Europos Komisija (EK) galėtų pasiūlyti Lietuvai.

„Aš pats planuoju atvykti į Klaipėdą susitikti su aplinkos ministru ir pasikalbėti konkrečiai, kokią techninę pagalbą EK galėtų pasiūlyti Lietuvai“, – žurnalistams Briuselyje sakė V. Sinkevičius.

Paklaustas, kada galėtų įvykti vizitas, jis sakė, kad tai turėtų būti „kovo antroje pusėje“.

Jo teigimu, su Baltijos jūra besiribojančios valstybės turėtų atkreipti dėmesį į taršos šioje jūroje klausimą.

„Tai ne vienetinis Lietuvos atvejis. Mes kalbame apie ilgalaikę taršą. Aš asmeniškai turbūt kviesiu jau šį rudenį ministrus, atsakingus už žemės ūkį ir aplinką, kalbėtis apie konkretų planą Baltijos jūros taršos valymui, nes šiuo metu tokia, kokia yra Baltijos jūra, yra nepriimtina situacija“, – tikino eurokomisaras.

„EK turi priemonių pasiūlyti, taip pat galimi įvairūs finansavimo šaltiniai kalbant apie naują perspektyvą“, – sakė eurokomisaras.

Sausį Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias. Skelbiama, kad aplinkai padaryta žala galėjo siekti ne vieną milijoną eurų.