Verslas

2015.09.16 09:01

Pasaulio bankas patvirtino 500 mln. JAV dolerių vertės paskolą Ukrainai

ELTA 2015.09.16 09:01

Pasaulio bankas (PB) patvirtino naują paskolos Ukrainai sutartį, pagal kurią šaliai skiriamos 500 mln. JAV dolerių siekiančios lėšos. Tokią informaciją trečiadienį pateikia tarptautinės organizacijos spaudos tarnyba.  

Oficialiai susitarimas vadinamas „programine paskola finansinio sektoriaus plėtros politikai (vykdyti)“, tačiau iš esmės lėšomis bus dengiamos biudžeto išlaidos. Tai antroji ir paskutinė tokio pobūdžio banko paskola Kijevui.

Skelbdama apie PB direktorių valdybos sprendimą, institucijos spaudos tarnyba nurodo, kad bendruoju naujojo projekto tikslu tampa „kelių prioritetinių reformų žingsnių bankininkystės sektoriuje parama, vykdoma kaip atsakas į Ukrainos finansų krizę“. Lėšos turi pirmiausiai būti nukreiptos bankų indėlių fondui sustiprinti.

Sveikindamas naujojo projekto patvirtinimą, Pasaulio banko padalinio Baltarusijos, Moldovos ir Ukrainos regionams vadovas Qimiao Fanas pabrėžė, kad „stabilumo ir ekonominio augimo atkūrimas Ukrainoje taps įmanomas tik tada, jeigu šalis ir toliau žengs reformų keliu“.

Priskaičiuojant naująją paramą visa Pasaulio banko finansinė pagalba Ukrainai jau siekia maždaug 4 mlrd. JAV dolerių.