Verslas

2020.02.05 14:51

Dėl koronaviruso „Airbus“ uždarė gamyklą Kinijoje

ELTA 2020.02.05 14:51

Europos aviacijos milžinė „Airbus“ dėl koronaviruso protrūkio uždarė savo gamyklą Tiandzine, netoli Kinijos sostinės Pekino.

„Kinijos vidaus ir viso pasaulio kelionių apribojimai kelia tam tikrų logistinių iššūkių. Šiuo metu uždaroma Tiandzino galutinė surinkimo linija“, – sakoma „Airbus“ pranešime.

Tiandzino gamykla yra pirmoji „Airbus“ gamykla už Europos ribų. Joje surenkami „Airbus A320“ ir didesni „Airbus A330“ lėktuvai.

Tiandzinas yra uostamiestis, nutolęs per 150 km nuo Pekino. „Airbus“ neatskleidė, kada planuoja vėl atidaryti gamyklą.

„Airbus“ nuolat vertina situaciją ir stebi galimą (epidemijos) poveikį gamybai ir pristatymui. Bandysime sumažinti šį poveikį alternatyviai planais, kur tai bus būtina“, – teigia bendrovė.

Dėl koronaviruso Kinijoje savo gamyklas uždarė ir Prancūzijos aviacijos ir gynybos pramonės bendrovė „Safran“, naujienų agentūrai AFP patvirtino įmonės atstovė.

„Safran“ Kinijoje dirba apie 2 500 žmonių, bendrovės veikla Kinijoje sustabdyta iki savaitės pabaigos.

Daugiau nei 20-yje šalių patvirtinti užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Kinijoje virusu užsikrėtė jau daugiau nei 24 tūkst. žmonių.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) dėl koronaviruso protrūkio paskelbė pasaulinę sveikatos nepaprastąją padėtį. Tuo tarpu kelios šalys įvedė kelionių draudimus, o oro linijos atšaukė skrydžius į Kiniją ir iš jos.