Verslas

2020.02.05 11:03

Lietuvos laisvosios rinkos institutui grįžta vadovauti Elena Leontjeva

LRT.lt2020.02.05 11:03

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidente dirbs viena jo įkūrėjų ir tarybos pirmininkė Elena Leontjeva.

Laikinai institutui vadovavusi Edita Maslauskaitė toliau kuruos instituto darbą viešosios politikos srityje ir vadovaus organizacijos plėtrai. Instituto ekspertų komandą sustiprins ekonomikos mokslų daktarė Guoda Azguridienė ir ekonomikos doktorantūros studijas baigiantis Vytautas Žukauskas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Institutui, gimusiam drauge su Lietuvos nepriklausomybe, šiemet sukanka 30 metų. Dabar kaip niekad aktualu gilinti mūsų supratimą, kad laisvė nėra vertybė, kurią vienas gali išpažinti, o kitas – atmesti. Laisvė yra pamatinė žmogaus savybė. Ją institutas toliau nuosekliai puoselės“, – teigia E. Leontjeva.

Ekonomistė E. Leontjeva institutui vadovavo iki 2001-ųjų metų, prisidėjo kuriant nepriklausomos Lietuvos ekonomikos pamatus. Svarbiausi iš jų – lito patikimumas, vertybinių popierių rinkos sukūrimas, bankininkystės, mokesčių ir biudžeto reformos, privatus pensijų draudimas, Saulėlydžio ir Saulėtekio iniciatyvos.

E. Leontjeva buvo valstybės konsultantė ekonomikos reformos klausimais, Prezidento Valdo Adamkaus ekonomikos patarėja. Ji yra tarpdisciplininio projekto „Stoka, moralė ir viešoji politika“ sumanytoja ir vadovė, viena iš dokumentinio filmo „Tobulas Alkis“ kūrėjų. 2020 metų pradžioje E. Leontjeva baigė rašyti romaną.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija įsteigta 1990 metais. Institutas atlieka tyrimus ekonomikos ir jos politikos klausimais, kuria reformų koncepcijas, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes. Pastaraisiais metais instituto prioritetu taip pat tapo ekonominis švietimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt