Naujienų srautas

Verslas2020.02.04 19:47

Premjero žmona keičia karjeros kryptį – įsidarbino koncerno „Orlen“ įmonėje

atnaujinta 20.02
LRT.lt 2020.02.04 19:47

Premjero Sauliaus Skvernelio žmona Silvija neria į naujus karjeros vandenis.

Kaip skelbiama portale lrytas.lt, premjero privačių interesų deklaracijoje, jo sutuoktinė įsidarbino naftos kompanijoje „Orlen Baltics Retail“, kuri priklauso Lenkijos koncernui „Orlen“.

Tiesa, kokias pareigas įmonėje užims Silvija Skvernelė nenurodoma, nes to nereikalauja tam tikri deklaracijų pildymo punktai.

LRT.lt bandė susisiekti su premjero atstovais Tomu Beržinsku ir Skirmantu Malinausku, tačiau pastarieji į skambučius neatsakė.

Įdomu tai, kad praėjusių metų lapkritį, portalas 15min.lt skelbė, kad po premjero Sauliaus Skvernelio neskelbtų susitikimų su Lenkijos politikais šios šalies valstybės kontroliuojamo koncerno „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo įmonė Mažeikiuose „Orlen Lietuva“ sulaukė nuolaidų gabenant krovinius „Lietuvos geležinkeliais“ bei sėkmės valstybiniuose elektros rezervo konkursuose Lietuvoje.

Portalas taip pat išsiaiškino, kad koncernas savo ruožtu parėmė Vilniaus „Ryto“, Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubus, taip pat Regionų krepšinio lygai – visos šios organizacijos susijusios su S. Skvernelio aplinkos verslininkais.

Premjerui teko aiškintis ir dėl žmonos akcijų „Swedbank“

LRT.lt primena, kad daugiau nei prieš metus premjerui teko aiškintis VTEK dėl jo žmonos darbo „Swedbanke“ ir šios įmonės akcijų turėjimo.

Tuomet po gauto žurnalistės pranešimo, esą S. Skvernelis nedeklaravo duomenų, kad jo sutuoktinė yra „Swedbank“ akcininkė VTEK ir pradėjo tyrimą.

Taip pat aiškintasi, ar valstybės politikas savo privačių interesų deklaracijoje tinkamai nurodė juridinius asmenis, kurių veikloje per pastaruosius trejus metus dalyvavo jo sutuoktinė.

VTEK nustatytė, kad premjeras įstatymo nepažeidė, tačiau, siekiant skaidrumo, rekomenduojama S. Skverneliui suderinti deklaracijų duomenis ir papildyti privačių interesų deklaraciją duomenimis apie sutuoktinės turimas akcijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi