Verslas

2020.02.04 13:44

Baltarusijos užsienio reikalų ministras: niekur negirdėjau, kad Astravo AE būtų nesaugi

Paulina Levickytė, ELTA2020.02.04 13:44

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus po susitikimo su Lietuvos diplomatijos vadovu Linu Linkevičiumi neigė informaciją, kad tarptautinės organizacijos būtų pripažinusios Astravo atominę elektrinę nesaugia. Kita vertus, Baltarusijos ministras patikino, kad, Lietuvai abejojant Baltarusijoje statomos Astravo AE saugumu, jie priims tarptautinių organizacijų ekspertus elektrinės patikrinimui.

„Niekur negirdėjau tokių išvadų iš institucijų, atsakingų už atominę energetiką, kad Astravo elektrinė būtų nesaugi. Mes suprantame nerimą. Noriu pabrėžti, kad mes geranoriškai bendradarbiaujame. Vykdėme streso testus, nors galėjome to ir nedaryti. Analizavome testus, pagal jų rekomendacijas paruošėme veiksmų planą. Matom, kad Lietuvai rūpi, todėl sutikome priimti dar vieną Europos reguliuotojo delegaciją“, – per bendrą spaudos konferenciją teigė V. Makėjus.

Pasak jo, jie priims ekspertus iš europinio reguliuotojo ENSREG bei Europos Komisijos atstovus. L. Linkevičius taip pat patvirtino, kad apie ekspertų rekomendacijas Astravo AE su Baltarusijos valdžios atstovais buvo kalbėta.

„(Siūlėme. – ELTA) priimti ir Energetikos direktorato, ir ENSREG artimiausiu metu ir kad jie pasižiūrėtų į tarptautinių organizacijų rekomendacijas ir išskirtų tas, kurias būtina įgyvendinti prieš paleidžiant elektrinę“, – sakė L. Linkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt