Verslas

2020.02.04 10:10

Linkevičius paragino Baltarusijos premjerą įgyvendinti rekomendacijas dėl Astravo AE

atnaujinta 10.44
Vytautas Budzinauskas, BNS2020.02.04 10:10

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį paragino Baltarusijos premjerą Siarhejų Rumasą įgyvendinti tarptautines rekomendacijas dėl Astravo atominės elektrinės saugumo.

„Yra ir nuomonių išsiskyrimo, ką turiu jums išsakyti, ir jūs gerai žinote mūsų požiūrį į Astravo atominę jėgainę. Pirmas reaktorius jau stovi, belieka atvežti kurą. Bet mes laikomės savo pozicijos – ir tikimės jūsų supratimo – kad jūs įgyvendintumėte tarptautines rekomendacijas“, – susitikimo pradžioje sakė L. Linkevičius.

Lietuvos vyriausybė sako, kad Astravo atominė elektrinė 50 kilometrų nuo Vilniaus statoma pažeidžiant saugumo ir aplinkosaugos standartus. Minskas kaltinimus neigia.

Baltarusijos premjeras susitikimo pradžioje, kurią leista stebėti žurnalistams, savo ruožtu pabrėžė augantį prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą tarp kaimyninių valstybių.

„Norėčiau pasidžiaugti, kad šiandien prekybinis ekonominis bendradarbiavimas su Lietuva vyksta labai gerai, jau yra 2019 metų statistika – prekybos apyvarta priartėjo prie 1,5 mlrd. dolerių“, – kalbėjo S. Rumasas.

„Nepaisant aukštų skaičių, esu įsitikinęs, kad mūsų bendradarbiavimo galimybės dar nėra išsemtos ir jis gali būti geresnis“, – teigė Baltarusijos premjeras.

Pasak jo, stiprinti abipusius ryšius galėtų padėti Lietuvos-Baltarusijos ekonomikos forumas, planuojamas Klaipėdoje.

Baltarusijos vyriausybės vadovo teigimu, abi šalys galėtų daugiau bendradarbiauti transporto srityje, logistikos, miško, medžio apdirbimo pramonėje ir informacinių bei skaitmeninių technologijų pramonėje.

„Taip pat manau, kad dvišalės sąveikos aktyvinimui padėtų tarpvyriausybinės komisijos ekonominiam bendradarbiavimui atnaujinimas“, – pridūrė S. Rumasas.

L. Linkevičius perdavė Lietuvos premjero Sauliaus Skvernelio kvietimą S. Rumasui atvykti į Lietuvą.

„Naudodamasis proga norėčiau perduoti savo premjero kvietimą į tą forumą, apie kurį jūs užsiminėte – gegužės mėnesį ekonomikos forumas Klaipėdoje“, – sakė Lietuvos ministras.

Tęsdamas vizitą Minske L. Linkevičius dar susitiks su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi, po susitikimo numatoma jų bendra spaudos konferencija.

Planuojant vizitą buvo svarstoma galimybė, kad L. Linkevičių priims Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, bet galiausiai toks susitikimas neįvyko.

Tai pirmasis L. Linkevičiaus vizitas Baltarusijoje per pastaruosius ketverius metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.