Verslas

2020.02.04 08:39

Dėl paukščių gripo nuo antradienio draudžiama lauke laikyti naminius paukščius

Dėl didėjančios paukščių gripo grėsmės Maisto ir veterinarijos tarnyba nuo antradienio uždraudžia laisvai lauke laikyti naminius paukščius. Jie turi būti uždaryti paukštidėse arba aptvertoje teritorijoje. Draudimas galios iki atskiro nurodymo, kai rizika sumažės.

Maisto ir veterinarijos tarnyba dėl grėsmingai plintančio paukščių gripo Lenkijoje, kur jau 21 protrūkis, imasi griežtų priemonių ne tik komerciniuose paukštynuose.

Užkratą dažniausiai atneša migruojantys laukiniai paukščiai, kol kas jų masinė migracija Lietuvoje nėra prasidėjusi ir pastebimi tik pavienės praskrendančios gulbės, pilkosios žąsys.

Tačiau, pasak Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Dariaus Remeikos, virusas tik už 200 kilometrų, todėl saugantis nuo antradienio uždraudžiama laisvai lauke laikyti naminius paukščius.

„Pareikalausime paukščių laikytojų laikytis nurodymų, laikyti arba tvarteliuose, arba aptvaruose, ir jei šeriame, tai daryti tvarte arba po pastoge, kad pašaras neviliotų laukinių paukščių“, – teigia D. Remeika. Jeigu bus nesilaikoma reikalavimų, pirmiausia žmonės bus įspėjami, vėliau – baudžiami.

„Tų mažų laikytojų kontrolė didesnė, kur yra stambūs paukščių augintojai. Kaip pavyzdys, nustačius perdirbimo įmonėje paukščių gripą, vien dezinfekcija užtruks 9–10 mėn. Būtų labai gaila, jei smulkiame ūkyje būtų protrūkis ir turėtumėm uždaryti didžiuosius ūkius“, – nurodė Žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Skaičiuojama, kad laikančiųjų savo reikmėms paukščių gali būti keliolika tūkstančių.

Žinios. Dėl paukščių gripo grėsmės nuo šiandien uždraudžiama laisvai lauke laikyti naminius paukščius