Verslas

2020.02.03 17:04

Linkevičius pasiruošęs pateikti siūlymus dėl naftos ir dujų gabenimo į Baltarusiją per Lietuvą

Lukas Blekaitis, ELTA2020.02.03 17:04

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, viešėdamas Baltarusijoje teigė, kad yra pasiruošęs pateikti siūlymus Baltarusijai dėl naftos ir dujų gabenimo per Lietuvą.

„Tie kiekiai (naftos ir dujų – ELTA), kuriuos Lietuva galėtų pasiūlyti, jie nėra tokie, kokie galėtų patenkinti poreikius, bet jeigu mes galime prisidėti prie energetinių resursų tiekimo diversifikacijos, ką daro daugelis kitų šalių, tai, be abejo, aš pasiruošęs tuos pasiūlymus pateikti. Manau, kad rytoj tai išsakysiu ir Vyriausybės atstovams, ir kitiems“, – žurnalistams teigė L. Linkevičius.

Anot ministro, dujų tiekimui reikėtų intereso iš Baltarusijos pusės.

„Jau, kaip žinome, kai kurie naftos tiekimo keliai buvo išbandyti konkrečiai, visiškai neseniai krovinys buvo atvežtas į Baltarusiją. Šis precedentas jau yra ir galima būtų tai ateityje pratęsti. Manau, kad galima ieškoti techninių sprendimų ir dujų tiekimui, tačiau čia reikia Baltarusijos intereso“, – sakė L. Linkevičius.

Kaip ELTA jau rašė, pirmoji Norvegijos naftos partijos dalis – apie 3,5 tūkstančio tonų – iš Klaipėdos uosto atgabenta į Baltarusijos naftos perdirbimo įmonę „Naftan“ sausio 26 d.

Pastarąjį kartą nafta į Baltarusiją tranzitu per Lietuvą buvo gabenama 2017 metais.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka gruodžio 31 d. įpareigojo naftos ir chemijos komplekso vadovybę artimiausiu metu užtikrinti naftos tiekimą šaliai iš alternatyvių šaltinių. Kaip buvo sakoma naujienų agentūros „BelTA“ pranešime, pirmiausia omenyje turimas naftos tiekimas geležinkeliais iš Baltijos uostų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.