Verslas

2020.02.03 13:27

Darbo inspekcija: statybininkams iš Turkijos sumokėtas ne visas atlyginimas, nuslėpė traumas

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2020.02.03 13:27

Turkijos įmonė „Kayi Construction“, kuri vykdė S. Dariaus ir S. Girėno stadiono Kaune statybos darbus, darbuotojams nesumokėjo dalies darbo užmokesčio, taip pat nuslėpė kelis įvykius, kai darbuotojai darbe patyrė traumas, pranešė Valstybinė darbo inspekcija (VDI).

Kaip nurodė inspekcija, tyrimo metu nustatyta, kad darbdavys nevykdė darbo sutartimis jam nustatytos pareigos mokėti darbuotojams sutartą darbo užmokestį iki darbo sutarties šalių sutarto darbo užmokesčio mokėjimo termino.

„Nustatyta, kad filialo „Kayi Construction“ darbuotojams nesumokėta dalis darbo užmokesčio: kai kuriems darbuotojams – už 3, kai kuriems darbuotojams – už 5 mėnesius. Įmonės atstovai taip pat nurodė, kad filialas yra sumokėjęs visus mokesčius „Sodrai“ už visus filialo darbuotojus“, – teigia VDI.

VDI tyrimo metu taip pat nustatyta, kad darbdavys ar darbdaviui atstovaujantis asmuo nevykdė dviejų darbuotojų patirtų traumų tyrimo ir juos nuslėpė.

Nurodoma, kad už pažeidimus įmonei skirta 150 eurų bauda ir surašytas reikalavimas patvirtinti įmonėje darbo apmokėjimo sistemą. Taip pat pradėta administracinė procedūra.

ELTA primena, kad Kauno miesto savivaldybė nutraukė sutartį su stadiono statytojais, nes jie „nesugebėjo užtikrinti sklandaus statybų tęstinumo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.