Verslas

2020.02.02 22:41

Kinija atšauks muitus gaminiams iš JAV, kurie gali būti naudojami kovai su koronavirusu

BNS2020.02.02 22:41

Pekinas šeštadienį pranešė, kad iš JAV importuojamiems gaminiams, kurie gali būti naudojami kovai su mirtinai pavojingo naujojo viruso protrūkiu, bus panaikinti atsakomieji muitai, įvesti prekybos kare su Jungtinėmis Valstijomis.

Sprendimas priimtas Kinija dedant visas pastangas kovoti su viruso plitimu, dėl kurio Uhano mieste, kuriame pirmiausia ir ėmė plisti koronavirusas, ligoniai užplūdo ligonines ir ėmė stigti medicinos priemonių.

JAV ir Kinija maždaug prieš dvejus metus pradėjo aršų prekybos karą, nors praėjusį mėnesį abi šalys pagaliau susitarė dėl paliaubų, o Pekinas įsipareigojo papildomai nupirkti amerikiečių produktų už 200 mlrd. JAV dolerių pagal dalinį prekybos susitarimą.

Visgi abipusiai muitai šimtų milijardų dolerių vertės prekėms nebuvo atšaukti.

Šeštadienį Kinija paskelbė, kad „nuo 2020 metų sausio iki 2020 metų kovo mėnesio taikys daugiau lengvatinių importo muitų priemonių, kad sustiprintų [vykstančios] epidemijos prevenciją ir kontrolę“.

Institucijos pridūrė, kad „sumokėti muitai [prekėms, naudojamoms kovai su virusu] gali būti grąžinti“.

Pekinas pareiškė, kad sušvelnins muitų lengvatų taisykles ir tai bus taikoma tokioms prekėms kaip dezinfekavimo priemonės, apsauginės priemonės ir avarinių tarnybų transporto priemonės.

Naujasis koronavirusas jau pražudė daugiau nei 250 žmonių, o užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė beveik 12 tūkstančių.