Naujienų srautas

Verslas2013.02.05 07:19

Iš nesutinkančių renovuotis atims kompensacijas už šildymą

Jau po mėnesio turėtų pradėti dirbti nauja VšĮ „Energinio efektyvumo didinimo agentūra“, kuri skatins savivaldybes vykdyti renovaciją bei atrinks namus, kuriems reikalinga renovacija. Žadama, gyventojus versti renovuotis namus ekonominiu spaudimu – nesutinkantiems renovuotis bus atimamos kompensacijos už šildymą.

Jau po mėnesio turėtų pradėti dirbti nauja VšĮ „Energinio efektyvumo didinimo agentūra“, kuri skatins savivaldybes vykdyti renovaciją bei atrinks namus, kuriems reikalinga renovacija. Žadama gyventojus versti renovuotis namus ekonominiu spaudimu – nesutinkantiems renovuotis bus atimamos kompensacijos už šildymą.

Dėl agentūros steigimo pirmadienį sutarė ministrų kabinetas.

Premjeras Algirdas Butkevičius po Vyriausybės pasitarimo aiškino, kad naujai steigiama agentūra bus atsakinga už naujos renovacijos programos įgyvendinimą, naudojant JESSICA programos pinigus, pritraukiant Europos investicinio banko pinigus ir tarpininkaus su savivaldybių įsteigtomis agentūromis arba administratoriais, atsakingais už renovaciją.

„Agentūra bus atsakinga parenkant gyvenamuosius namus, kurie pirmiausia turi būti renovuojami. Sudarinės sutartis tarp agentūrų ir savivaldybių. Administruos programos pinigus“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Planuojama, kad agentūra bus įkurta per mėnesį.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigė, kad nauja agentūra reikalinga tam, kad renovacija būtų koordinuojama valstybės lygmeniu.

„Kuo ji skirsis nuo dabartinės programos? Dabar programa veikia, kad bendrijos nutaria renovuotis. Mūsų siūlomos naujos strategijos esmė ta, kad valstybė per agentūrą atrinks pačius prasčiausius pastatus visose savivaldybėse, kartu su savivaldybe ieškos organizatoriaus viso proceso ir kartu visą šitą procesą per valstybę organizuos, kontroliuos“, – aiškino ministras.

Kol kas savivaldybėms yra išsiųsti pirminiai kriterijai, pagal kuriuos turėtų būti atrinkta daugiabučiai, labiausiai reikalaujantys renovacijos. „Tai pastatai, kurie statyti iki 1993 m. ir, kurių šildymui vienam kv. m. per metus sunaudojama 150 kWh energijos”, – vardijo V. Mazuronis.

Žadama, gyventojus versti renovuotis namus ekonominiu spaudimu – nesutinkantiems renovuotis bus atimamos kompensacijos už šildymą.

„Akivaizdu, kad ekonomiškai yra naudinga (renovuotis – DELFI). O jei žmogus nesutinka renovuotis ir dar nori, kad jam būtų skiriama parama, manau, kad tai neteisinga“, – kalbėjo ministras.

Aplinkos ministerijos vadovas tikino, kad pradiniame agentūros kūrimo etape bus ieškoma apie 10-15 darbuotojų iš ministerijos rezervo. Vėliau, pasitarus su Finansų ministru, tikimasi skaičių padidinti iki 25 darbuotojų.

„Esmė būtų ta, kad visose pagrindiniuose miestuose mes norime įkurti žmones, po porą, kurie realiai užsiimtų ir pradėtų visų regionų kėlimą ir šito darbo darymą“, – kalbėjo V. Mazuronis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi