Verslas

2020.02.01 18:34

Dėl koronaviruso sunerimusiems Lietuvos turistams kelionių rengėjai paaiškino, ko derėtų imtis

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.02.01 18:34

Kiniją kaustantis koronavirusas pasėjo nerimo ir Lietuvoje – atostogas planuojantys lietuviai kelionių rengėjus užpylė klausimais, ar saugu leistis į Aziją. 

Užsienio reikalų ministerija (URM) dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso rekomenduoja laikinai nevykti į Kiniją. Ministerija pakoregavo ir savo rekomendacijas dėl kelionių į Tailandą: „Atsižvelgiant į koronaviruso plėtrą, rekomenduojame apsvarstyti poreikį vykti į Tailandą, ypač į turistų gausiai lankomas vietas.“

Keliauti atsisakė vienas žmogus

„Tikrai pajutome, kad lietuviai turistai sunerimo dėl kelionių į Aziją. Aišku, nerimas nėra toks didelis, bet kolegos, nesvarbu, kokios jų siūlomos kryptys būtų, sulaukia skambučių, kad žmonės nori atidėti keliones arba išvis artimiausiu metu nevykti į Aziją“, – sakė kelionių agentūros „Travel Planet“ vadovė Gabrielė Štaraitė.

Jos įmonėje kelionę atšaukė tik vienas žmogus. Jis ruošėsi keliauti į Tailandą ir Kambodžą.

G. Štaraitė priminė, kad prieš kelerius metus taip pat buvo justi nerimas dėl Zika viruso, kuris plito Brazilijoje. Tuomet nerekomenduota ten vykti nėščioms ar planuojančioms pastoti moterims. Prieš penkerius metus baimę kėlė ebolos virusas.

„Travel Planet“ vadovė netrukus išvyksta į Afriką, keliaus per Stambulą. Savo turistams ji patarė įsigyti vienkartinių kaukių.

„Jos pravers ir lėktuve, ir oro uoste, kur daug žmonių. Reikia kuo dažniau dezinfekuoti rankas. Juk plinta įvairūs virusai. Kaskart keliaujant reikia būti atsargiam“, – pabrėžė G. Štaraitė.

Kasdien sulaukia klausimų

Kelionių rengėjas, agentūros „Makalius“ įkūrėjas Rimvydas Širvinskas-Makalius taip pat sakė, kad kartu su naujienų srautu apie koronavirusą išaugo ir turistų nerimas.

„Kaip turizmo verslo atstovas, galiu užtikrinti – Lietuvos kelionių organizatoriai, vykdantys keliones į Aziją, įdėmiai stebi situaciją, jiems yra nepaprastai svarbus keliautojų saugumas ir sveikata.

Kadangi viruso židinys yra Kinija, vadovaujantis URM rekomendacijomis, kelionės į šią šalį artimiausiu metu buvo atšauktos, o informacija dėl vėlesnių išvykų atidėta“, – sakė turizmo atstovas.

Jis pabrėžė, kad jeigu keliautojams kiltų pavojus Tailande, Singapūre, Filipinuose, Balio saloje Indonezijoje ar leidžiantis į Azijos kruizą ir URM nerekomenduotų keliauti ne tik į Kiniją, bet ir į kitas Azijos šalis, kelionių rengėjai siūlytų alternatyvias atostogas arba grąžintų pinigus.

„Kaip kelionių ekspertas, bijau, kad keliautojų nervų ląstelių naikinimas dėl šios situacijos yra gerokai didesnė problema nei reali situacija šalyse, kurios nėra viruso židinys.

Kasdien sulaukiame tiek savarankiškų keliautojų, tiek vykstančių į mūsų organizuojamas keliones klientų laiškų ar skambučių, kurie domisi situacija, kelionės keitimo ar atšaukimo galimybėmis“, – kalbėjo R. Širvinskas.

Jis sakė, kad iki šiol tik vienas klientas atšaukė kelionę dėl koronaviruso.

„Nepamirškime ir kur patys gyvename – praėjusių metų žiemos sezono metu dėl gripo komplikacijų netekome net 26 gyventojų“, – kalbėjo R. Širvinskas.

Jis priminė, kad saugotis virusinių infekcijų keliautojams derėtų visuomet: dažnai plauti rankas, neliesti akių, burnos, nosies srities neplautomis rankomis, o pajutus pirmuosius ligos simptomus kreiptis į gydytoją ir dėvėti apsauginę veido kaukę.

Panikos nejaučia

Tie, kas artimiausiu metu ruošėsi į Kiniją verslo reikalais, kelionę atideda, o tie, kas turistauti, renkasi kitas Azijos šalis ar JAV, taip padėtį apibūdino kelionių agentūros „Estravel“ vadovė Žydrė Gavelienė.

Ji sakė, kad turistai, kurių kelionės suplanuotos kovą, jų neatšaukia.

„Panikos tikrai nėra“, – patikino Ž. Gavelienė.