Verslas

2020.01.31 15:43

Vilniuje dėl grubių pažeidimų sustabdyta mėsos gamybos cecho veikla

Malvina Baužytė, ELTA 2020.01.31 15:43

Dėl grubių higienos pažeidimų ir už papildomų veiklų, kurioms neturėjo reikiamų leidimų, vykdymą sustabdyta Vilniaus rajone, Nemenčinėje, veikusio mėsos gaminių cecho veikla, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Finansinių nusikaltimų tarnybos (FNTT) pareigūnų atlikto neplaninio patikrinimo metu nustatyta, kad įmonė mėsos išpjaustymo ir smulkintos mėsos gamybą vykdė tam neturėdama leidimo. Pagaminta kiaulienos produkcija buvo be ženklinimo etikečių ir įsigijimo dokumentų, mėsos gaminiai laikyti neužtikrinus būtino temperatūrinio režimo.

Be to, rastų įvairių mėsai marinuoti skirtų prieskonių tinkamumo terminas buvo pasibaigęs. Iš viso nurodyta sunaikinti 83 kg nesaugios produkcijos.

VMVT praneša, kad įmonėje mėsos gaminiai buvo tvarkomi antisanitarinėmis sąlygomis, dėl neužbaigtų patalpų remonto darbų produktai nebuvo apsaugoti nuo galimos išorinės taršos. Maisto gamybos įranga ir inventorius buvo nešvarūs, laikomi netvarkingai. Dėl atjungto vandens tiekimo neveikė dalis plautuvių, trūko valymo ir dezinfekavimo priemonių.