Naujienų srautas

Verslas2020.01.31 13:24

Ir vėl pastebėti į Nerį tekantys naftos teršalų likučiai

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.01.31 13:24

Trečiadienį į Nerį lietaus vamzdžiu pradėję tekėti naftos teršalai penktadienį pastebėti ir vėl. Tačiau savivaldybės įmonės „Grinda“ atstovas ramina, jog teršalų išsiliejimo vietoje įrengtos užtvaros (bonai) teršalams neleidžia toliau patekti į upę.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas trečiadienį apie 10 val. gavo pranešimą, kad P. Vileišio ir K. Jauniaus gatvių sankirtoje Vilniuje į Nerį iš lietaus nuotekų vamzdžio teka teršalai. Atvykę ugniagesiai pastatė 5 bonines užtvaras, buvo aptvertas 10 kv. metrų plotas, siekiant sustabdyti tolimesnį teršalų plitimą

Pastačius užtvaras, toliau vietoje dirbo „Grindos“ atstovai ir aplinkosaugininkai. Nors teršalai ketvirtadienį į Nerį nebetekėjo, „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius LRT.lt teigė, kad penktadienį ir vėl buvo užfiksuotas naftos teršalų išsiliejimas.

„Turime informacijos ir nuotraukas iš išleistuvo. Nuogąstavimai pasitvirtino: nuotraukose nematyti, tačiau plika akimi dar galima įžiūrėti naftos produktų draiskalus (ne ištisinę plėvelę, o tik likučius). Tai rodo, kad lietus išplauna likutinę taršą, o taikomos saugos priemonės (bonai) buvo ir išlieka reikalingi“, – LRT.lt komentavo E. Steponavičius.

Užtvaras, skirtas teršalams surinkti, planuojamas vandenyje laikyti iki savaitės galo.

Ketvirtadienį „Grindos“ atstovas E. Steponavičius teigė, kad didžiausia tikimybė, jog lietus nuplovė gatvėje ar stovėjimo aikštelėje nuvarvėjusius tepalus (vienas lašelis naftos produktų plėvele padengia apie 1 kv. metrą vandens paviršiaus).

„Vis dėlto neatmetame ir piktavališkos taršos tikimybės, todėl boninės užtvaros liks prie išleistuvo kelias dienas, o „Grindos“ ekologinės priežiūros laboratorijos specialistai stebės ištekančius vandens srautus ir, taršai pasikartojus, ieškos taršos šaltinio“, – ketvirtadienį teigė E. Steponavičius.

Aplinkos apsaugos departamentas informavo, kad įvykio vietoje aplinkosaugininkai paėmė mėginius, kurių tyrimo rezultatai paaiškės po savaitės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi