Naujienų srautas

Verslas2015.09.14 18:08

Kaip apeiti bankus, mokėsi iš britų

Finansų ministerija ieško alternatyvų, kaip apeiti Lietuvos bankus, kurie labai  nenoriai skolina mažoms ir vidutinėms įmonėms. Ministro kvietimu Vilniuje vieši vieno svarbiausių pasaulio finansų ir verslo centrų – „London City“ delegacija.

Lietuviai nori perimti britų patirtį, kaip visai kitokiais būdais (be bankų paskolų)  verslininkams tiesiogiai susitariant ar įstatinį kapitalą kaupiant iš kelių šaltinių, skatinti naujų įmonių kūrimą. Tačiau, pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, tam reikia keisti finansų rinkos priežiūrą, kad saugiai jaustųsi verslininkas, besirūpinantis įmonės plėtra ir į ją investuojantis savo pinigus.

Iki Naujųjų metų ministerija žada  parengti tam reikalingas įstatymų pataisas. „London City“ vadovas sako, kad britai pasirengę  Lietuvai, turinčiai didelį inovatyvaus verslo potencialą, perduoti savo patirtį.

„Šiuo metu paprasčiausias būdas gauti pinigų savo verslo idėjai yra nueiti į banką, o pasaulis yra išradęs ir Didžiojoje Britanijoje yra naudojami visai kitokie būdai, kurie reikštų įvairias transakcijas, pavyzdžiui, sutelktinį  finansavimą kai kokiai nors verslo idėjai yra renkami pinigai tiesiog iš norinčių tai idėjai investuoti žmonių. Truputį labiau rafinuoti būdai – kai mėginama iš daugelio dalių sukonstruoti įstatinį naujosios įmonės kapitalą arba vertybinių  popierių išleidimas ir po to – prekyba vidaus ir tarptautinėje rinkoje. Ir visa tai gali būti  finansavimo šaltinis smulkiam, vidutiniam ir, žinoma, stambiam verslui“, – sakė ministras.

„Mes turime sukaupę  daug tokio finansavimo  patirties ir su malonumu ja  dalinamės su  kitoms šalimis; ne vien su tomis, kurios yra nuveikę daugiau už mus, bet ir su pradedančiomis,  kurios  tik ieško verslo finansavimo alternatyvų“, – sakė korporacijos „London City“ politikos komiteto pirmininkas Markas Boleatas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi