Verslas

2015.09.14 12:42

R. Sinkevičius: transporto holdingo klausimas atidėtas siekiant įvertinti įmonių vertę

2015.09.14 12:42

Vyriausybė pirmadienį atidėjo sprendimą, ar įkurti valstybės valdomą transporto įmonių holdingą, kuriame, be kitų įmonių, turėtų būti ir žlunganti „Lietuvos jūrų laivininkystė“.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius žurnalistams po pasitarimo sakė, kad Ūkio ministerija paprašė pirmiausia nustatyti įmonių vertę.

„Buvo pareikšta papildomų pastabų, kurių išgirdome iš Ūkio ministerijos. Nutarimo projekte buvo pasakyta, kokios įmonės ir kiek akcijų yra įnešama į holdingo bendrovę. Ūkio ministerija paprašė, kad tai būtų įvertinta pinigais. Tam, kad būtų galima įvertinti pinigais, reikia atlikti akcijų vertinimą“, – teigė R. Sinkevičius.

Anot jo, akcijų vertinimo procesas pradėtas, tačiau kiek jis užtruks – neaišku. Anot R.Sinkevičiaus, galbūt būtų galima pradėti kurti holdingą, o įmonių vertė būtų nustatyta po to.

„Aš galvoju, kad dar vienas pasitarimas šiuo klausimu apspręs, ar pirma reikia pasakyti, kad pirma kuriame holdingą, nurodant tik procentaliai akcijų skaičių, kiek kiekviena įmonė įneša į bendrą įmonę, o galbūt antruoju nutarimu būtų galima pasakyti, kad tos akcijos tokio ir tokio dydžio vertos. Padiskutuosime“, – tikino ministras.

Jis taip pat neatmetė galimybės, kad holdinge galėtų būti mažiau įmonių, nei nutarta strateginiame komitete: „Gali atsitikti ir taip, kad kokios įmonės gali ir nebūti“.

Susisiekimo ministerija kaip valstybės įnašą į holdingo įstatinį kapitalą turėtų perduoti 40 tūkst. eurų. Vėliau kapitalas bus didinamas įmonių valstybės akcijomis: 100 proc. – „Problematikos“, 100 proc. – „Lietuvos geležinkelių“, 98,99 proc. – Smiltynės perkėlos, 100 proc. – Lietuvos radijo ir televizijos centro, 100 proc. – „Detono“, 100 proc. – Lietuvos pašto, 56,66 proc. – LJL.

Ministerijos teigimu, holdingas steigiamas, siekiant teikti integruotas valdymo, strateginio planavimo ir kitas konsultacijas bendrovėms, kurias valdo ministerija. Be to, taip bus depolitizuotas jos kontroliuojamų įmonių valdymas.

Būsimos holdingo bendrovės jau yra paskelbusios nepriklausomų turto vertintojų, kurie įvertintų jų akcijas, konkursus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt