Verslas

2020.01.30 12:48

Vilnių vėl puola teršalai – netoli sostinės centro į upę išsiliejo naftos produktai

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.01.30 12:48

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) skelbia, kad trečiadienio rytą, visai netoli miesto centro, į Nerį tekėjo teršalai. Valymo darbus perėmusios savivaldybės įmonės „Grinda“ atstovai teigia, kad į upę tekėjo naftos teršalai. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė LRT.lt patvirtino, kad trečiadienį apie 10 val. buvo gautas pranešimas, jog P. Vileišio ir K. Jauniaus gatvių sankirtoje į Nerį iš lietaus nuotekų vamzdžio teka teršalai.

Atvykę ugniagesiai pastatė 5 bonines užtvaras, buvo aptvertas 10 kv. metrų plotas, siekiant sustabdyti tolimesnį teršalų plitimą.

L. Valauskienės teigimu, ugniagesiai darbą baigė apie 11 val. o priežiūros darbus toliau perėmė savivaldybės įmonė „Grinda“ ir aplinkosaugininkai.

„Gavus pranešimą apie momentinį naftos teršalais užterštą nuotekų pliūpsnį, operatyviai buvo pastatytos boninės užtvaros, sugeriančios naftos teršalus“, – LRT.lt sakė „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius.

Anot jo, sprendžiant pagal taršos pobūdį, labiausiai tikėtina, kad lietus nuplovė gatvėje ar stovėjimo aikštelėje nuvarvėjusius tepalus – juk vienas lašelis naftos produktų plėvele padengia apie 1 kv. m. vandens paviršiaus.

„Vis dėlto neatmetame ir piktavališkos taršos tikimybės, todėl boninės užtvaros liks prie išleistuvo kelias dienas, o „Grindos“ ekologinės priežiūros laboratorijos specialistai stebės ištekančius vandens srautus ir, taršai pasikartojus, ieškos taršos šaltinio“, – tikina E. Steponavičius.

Jis pastebi, kad teršalai į Nerį nebeteka, tačiau užtvaros gali būti laikomos Neryje iki savaitės pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.