Verslas

2020.01.30 10:33

„Ikea“ uždaro visas parduotuves Kinijoje dėl koronaviruso

LRT.lt, BNS 2020.01.30 10:33

„Ikea“ uždaro visas Kinijoje esančias parduotuves, šalyje ir toliau netylant pranešimams apie koronaviruso atvejus, praneša CNN.

Baldų parduotuvės bus laikinai uždarytos, ketvirtadienį pranešė „Ikea“ Kinijoje atstovai.

„Skirsime didelį dėmesį epideminei situacijai ir parduotuvės liks uždarytos iki kito pranešimo“, – teigia atstovai, primindami, kad internetinė prekyba nebus nutraukta.

„Ikea“ turi 30 parduotuvių, išsidėsčiusių visoje šalyje, taip pat koronaviruso epicentre Wuhane.

Kaip rašo CNN, Kinijoje „Ikea“ parduotuvėse lankytojai ne tik apsiperka, bet ir leidžia laiką ant lovų, sofų ar kitų daiktų, o tokie įpročiai gali būti pavojingi šalyje siaučiant koronavirusui – ekspertai ragina vengti masinių susirinkimo vietų.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį Kinijoje išplitusio naujo koronaviruso aukų padaugėjo iki 170, taip pat patvirtinta daugiau kaip 1 700 naujų užsikrėtimo atvejų, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

Pasaulyje nerimą keliančio protrūkio epicentras išlieka Hubėjaus provincija: joje mirė 37 iš 38 naujausių aukų.

Dar vienas pacientas mirė pietvakarinėje Sičuano provincijoje, informavo Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija.

Kinija šiuo metu intensyviai stengiasi suvaldyti viruso plitimą; dėl taikomų karantino priemonių Hubėjuje faktiškai įstrigo dešimtys milijonų gyventojų.

Trečiadienį iš protrūkio židinio buvo evakuota šimtai užsieniečių.

Liga jau yra išplitusi į keliolika šalių. Apie savo pirmuosius pacientus, užsikrėtusius 2019-nCoV, jau pranešė Suomija ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

PSO ketvirtadienį sušaukė skubų pasitarimą, ar ši epidemija turėtų būti pripažinta tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi. Toks žingsnis atvertų kelią glaudesnio tarptautinio veiksmų koordinavimo priemonėms.

Daug oro bendrovių įšaldo skrydžius į Kiniją ir iš jos arba mažina reisų skaičių.

Kitose šalyse taip pat buvo nustatyta atvejų, kai virusu užsikrėtė Kinijoje nesilankę, bet su toje šalyje buvusiais žmonėmis kontaktavę asmenys.