Naujienų srautas

Verslas2020.01.30 07:45

Žiemelio „Avia Solutions Group“ perka Islandijos krovinių oro bendrovę

BNS 2020.01.30 07:45

Verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojama aviacijos verslo grupė „Avia Solutions Group“ perka Islandijoje įsikūrusią krovinių oro bendrovę „Bluebird Nordic“.

Sutartis su „BB Holding ehf.“ dėl 100 proc. bendrovės „Bluebird Nordic“ akcijų įsigijimo pasirašyta sausio 24 dieną, pranešė grupė.

Sandorio suma neatskleidžiama.

G. Žiemelis teigia, kad su šiuo įsigijimu „Avia Solutions Group“ įžengia į siauro korpuso krovininių orlaivių nuomos (ACMI principu) verslą.

„Esame didžiausia keleivinio transporto ACMI paslaugas teikianti grupė, turinti vieną didžiausių korporatyvinių oro linijų bendrovių Europoje – dabar mūsų paslaugų asortimentas pasipildys ir labai svarbiomis krovinių pervežimo operacijomis“, – pranešime spaudai teigė G. Žiemelis.

Anot pranešimo, „Bluebird Nordic“ turi šešis „Boeing 737 freighter“ orlaivius ir vykdo planuojamus bei užsakomuosius skrydžius, siūlo krovinių eksporto bei importo paslaugas iš ir į Islandiją.

„Avia Solutions Group“ tarptautinėse rinkose praėjusių metų pabaigoje už 7,9 proc. palūkanas pasiskolino 300 mln. JAV dolerių. Tai buvo pirmoji grupės tarptautinė obligacijų emisija.

„Avia Solutions Group“ konsoliduotas grynasis pelnas 2018 metais buvo 14,05 mln. eurų – beveik dukart didesnis nei 2017-aisiais, grupės pajamos išaugo 25 proc. iki 420 mln. eurų.

Įmonė turi 67 biurus bei gamybos centrus visame pasaulyje, joje dirba daugiau kaip 5 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi