Naujienų srautas

Verslas2015.09.14 08:19

Kinijos ekonomika kelia vis didesnį nerimą

ELTA 2015.09.14 08:19

Kinijos investicijų ir apdirbamosios pramonės aktyvumo augimas rugpjūtį prognozuotų vidurkių nepasiekė. Naujausia statistika rodo, kad antroji pagal dydį pasaulio ekonomika ir toliau praranda augimo pagreitį. Apie tai praneša BBC.

Aštuntąjį šių metų mėnesį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, apdirbamosios pramonės aktyvumas sumenko iki 6,1 proc., t. y. lauktų 6,4 proc. nepasiekė.

Investicijų į fiksuotuosius aktyvus, t. y. daugiausiai nekilnojamąjį turtą, per metus sumenko iki 10,9 proc. ir pasiekė žemiausią per pastaruosius 15 metų ribą.

Vis daugėjant įrodymų, kad pasaulio ekonomikos stipriausias augimo variklis slopsta, prasidėjo didžiuliai nuosmukiai pasaulinėse investicijų rinkose. Beje, be investicijų ir apdirbamosios pramonės taip pat plėtros kritimą rodo ir transporto priemonių pardavimų kritimas, sumažėjusios importo sektoriaus apimtys ir infliacijos lygis.

Kinijos apdirbamosios pramonės atstovai mažina kainas sparčiausiai per pastaruosius šešerius metus – tam daugiausiai įtakos daro sumenkusios žaliavų kainos. Šios per pastaruosius 12 mėnesių smarkiai sumažėjo kritus paklausai iš pačios Kinijos.

Tiesa, dar praėjusią savaitę šalies premjeras Li Kečiangas (Li Keqiang) pareiškė, kad augimas Kinijoje toks, kokio ir buvo tikėtasi, o visi tikslai bus pasiekti net ir po tokių rimtų ekonomikos nuosmukių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi