Verslas

2013.02.04 22:22

Prezidentė: turime žinoti, kas slypi mūsų žemės gelmėse

LRT.lt2013.02.04 22:22

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymi, jog kiekvienai valstybei svarbu žinoti, kiek jos žemės gelmėse slypi gamtos išteklių, tačiau jų žvalgyba turi būti vykdoma tik atsižvelgiant į gamtosaugos reikalavimus ir glaudžiai bendradarbiaujant su vietos bendruomenėmis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymi, jog kiekvienai valstybei svarbu žinoti, kiek jos žemės gelmėse slypi gamtos išteklių, tačiau jų žvalgyba turi būti vykdoma tik atsižvelgiant į gamtosaugos reikalavimus ir glaudžiai bendradarbiaujant su vietos bendruomenėmis.

„Prezidentė pabrėžė, kad kiekvienai valstybei labai svarbu žinoti, kiek turi gamtos išteklių, energetinių resursų, todėl Lietuvai taip pat būtina ištirti savo žemės gelmes, žinoti, kas jose slypi, kad galėtumėme prireikus tuos išteklius naudoti žmonių gerovės sukūrimui“, – pirmadienį po susitikimo su tarptautinės energetikos bendrovės „Chevron“ atstovais Prezidentės poziciją pristatė šalies vadovės spaudos atstovė Daiva Ulbinaitė.

Ji pažymėjo, jog D. Grybauskaitė itin didelį dėmesį skyrė gamtosaugos reikalavimams, be to, „Chevron“ atstovų prašė vietos bendruomenės pateikti kuo aiškesnę ir suprantamesnę informaciją.

„Lietuva siekia užsitikrinti energetinį savarankiškumą, todėl turime užsitikrinti energetinių šaltinių įvairovę. Jeigu skalūnų dujų paieška būtų sėkminga, tai galėtų tapti dar viena alternatyva brangioms šiuo metu vartojamoms dujoms“, – kalbėjo D. Ulbinaitė.

„Chevron“ Europos, Eurazijos ir Viduriniųjų Rytų žvalgymo bei gamybos prezidentas Jay Johnsonas pažymėjo, jog susitikimas su Lietuvos šalies vadove buvo produktyvus.

„Aptarėme Lietuvos energetikos sektoriaus reikalus, kalbėjome apie naftos bei dujų paieškos šalyje perspektyvas. Prezidentei trumpai pristačiau „Chevron“ kompanijos patirtį pasaulyje, apsvarstėme darbo Lietuvoje planus“, – po susitikimo žurnalistams pasakojo jis.

J. Johnsonas pažymėjo, jog kompanija „Chevron“ energijos išteklių srityje visame pasaulyje atsakingai dirba jau daugiau nei 130 metų, o jos pagrindinė vertybė – žmonių ir aplinkos saugumas.

„Kad ir kur būtume, gerbiame savo kaimynus, bendradarbiaujame su vietos valdžia ir bendruomenėmis, investuojame į jų gerovę“, – kalbėjo jis.

Paklaustas, kaip bandytų įtikinti Tauragės regiono žmones nebesipriešinti skalūnų dujų žvalgybai ir nebesibaiminti dėl giluminių vandenų taršos, „Chevron“ atstovas akcentavo dialogo su vietos bendruomene svarbą.

„Mes bendradarbiaujame su vietos bendruomenėmis, atsakome į jų užduodamus klausimus, vystome dialogą. Norime padėti jiems suprasti, kad dirbame, atsižvelgdami į aukščiausius aplinkosaugos reikalavimus. Suprantame, koks svarbus jiems geriamasis vanduo, tačiau grėsmės mes jam nedarome“, – tikino kompanijos atstovas.

Kaip ELTA jau skelbė, sausio 15 d. buvo atplėšti vokai su konkurso dėl skalūnų dujų žvalgybos ir naudojimo dalyvių pasiūlymais.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt