Verslas

2020.01.29 17:51

BBC pasiryžo pokyčiams – atleidžia 450 darbuotojų, kai kurios programos eterio nebeišvys

LRT.lt 2020.01.29 17:51

BBC ketina parengti mažiau pasakojimų ir centralizuoti programų kūrimą. Tokiu būdu tikimasi sutaupyti 80 mln. svarų, praneša „The Guardian“.

Naujienų redakcijos vadovė Fran Unsworth trečiadienį informavo, kad žurnalistai bus sutelkti centralizuotose komandose, vietoje to, kad dirbtų su konkrečiomis programomis, kaip buvo iki šiol. Be to, didesnis dėmesys bus skiriamas BBC interneto portalui, o ne televizijos ir radijo stotims.

Nors darbuotojų mažinama visuose BBC skyriuose, labiau pokyčius pajus kelios programos ir stotys.

Kaip situaciją komentavo F. Unsworth, skaičiuojant visų BBC kanalų parengiamius žurnalistinius pasakojimus, žurnalistai per dieną dirba su maždaug šimtu skirtingų temų ir istorijų. Tačiau, pastebi F. Unsworth, šis kiekis perteklinis ir dalis programų nepasiekia planuojamos tikslinės auditorijos.

„Per visą savo karjerą nejaučiau tokios grėsmės šiai organizacijai, kaip jaučiu dabar. Yra daug žmonių, kurie tiki, kad mūsų finansavimas nėra tinkamas. Auditorija labiau linkusi mokėti tik už tai, ką jie vartoja“, – situaciją komentavo F. Unsworth.

Be to, kad kai kurių laidų transliavimas bus nutrauktas, BBC ketina perpus mažinti analitinių filmų produkciją, sumažinti tyrimų žurnalistikai skiriamą finansavimą.

„Privalau būti su jumis atvira – ši organizacija turi pripažinti, kad tai, kaip auditorija vartoja žiniasklaidos priemones, pasikeitė. Turime prisitaikyti. Turime sukurti modernią redakciją, kuri būtų skirta ateičiai, o ne praeičiai“, – sakė F. Unsworth.