Verslas

2020.01.29 10:35

Imdamasi papildomų atsargumo priemonių dėl koronaviruso, Kinija dezinfekuos pašto siuntas

LRT.lt 2020.01.29 10:35

Pasaulinė pašto sąjunga informuoja, kad, norėdamas užtikrinti maksimalią prevenciją koronaviruso plitimui, Kinijos paštas dezinfekuos visas per Uhano miestą keliaujančias siuntas, rašoma Lietuvos pašto pranešime.

„Tai – papildoma prevencinė priemonė, nes šiuo metu nėra įrodymų, kad yra galimybė šiuo virusu apsikrėsti liečiant daiktų paviršius – sveikatos institucijų duomenimis, koronavirusas perduodamas žmogaus žmogui arba plinta oru, o viruso aktyvumo periodas yra trumpas.

Kadangi siuntos iš Kinijos į Lietuvą atkeliauja per porą ir daugiau savaičių, kol kas turimomis žiniomis, tikimybė, kad virusas bus gyvybingas, yra beveik neįmanoma – nėra įrodymų, kad siuntos, net jei jas pakavo užsikrėtęs žmogus, galėtų kelti riziką“, – teigiama pranešime.

Pranešama, kad Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento Darbo saugos grupės specialistai bendradarbiauja su Nacionaliniu Visuomenės sveikatos centru (NVSC).

„Jeigu paaiškėtų galimos užsikrėtimo virusu per daiktų paviršius rizikos, Lietuvos pašto specialistai būtų nedelsiant informuoti, o bendrovė imtųsi visų būtinų darbuotojų ir klientų saugos priemonių. Be to, Lietuvos paštas palaiko ryšius su Pasauline pašto sąjunga, tad, jeigu bus identifikuojama grėsmė, kad virusas gali keliauti ir per siuntas, visi pasaulio paštai – ir Lietuvos paštas – imsis atitinkamų veiksmų“, – dėsto pašto atstovai.

LRT.lt primena, kad per pastarąją parą nuo koronaviruso Kinijoje mirė 26 žmonės, visas aukų skaičius Kinijoje išaugo iki 132. Patvirtintų užsikrėtimų skaičius siekia 5974 žmones Kinijoje, visame pasaulyje patvirtinti 6056 užsikrėtimo atvejai, rašo CNN.

Šie skaičiai rodo, kad užsikrėtusiųjų skaičius jau didesnis nei 2002–2003 metus Kinijoje siautus SARS kvėpavimo takų virusui, kuriuo užsikrėtę buvo 5327 žmonės ir žuvo 349.