Verslas

2020.01.28 17:31

Dėl pigesnio kuro, drabužių ir buities prietaisų latviai važiuoja į Lietuvą

Pigesnių prekių lietuviai ieško Lenkijoje, o latviai – Lietuvoje. Kaimynai tikina, kad pasienio prekybos centruose pigesnė net latviška produkcija, sutaupyti galima ir lietuviškose turgavietėse, degalinėse, o pašto paslaugos net kelis kartus pigesnės nei Latvijoje.

„Produktai, kuras, drabužiai, buities prietaisai, santechnika, kiti remontui ir namams reikalingi daiktai. Viskas čia pigiau“, – LRT TELEVIZIJAI pasakojo pašnekovė.

Tuo tarpu lietuvių pardavėjai džiaugaisi didėjančiomis apyvartomis. „Nes lietuvis gal mažiau įneša pinigų. Jie dažniau į Lenkiją važiuoja apsipirkti, nes pas mus per brangu“, – LRT TELEVIZIJAI pripažino prekybininkas.

Apyvartos augimu džiaugiasi ir Joniškio pašto viršininkė Vilma Paulauskienė: „Du su puse karto ten yra brangiau siųsti, tai dabar jie mielai naudojasi Lietuvos pašto paslaugomis. Ir atvažiuoja pas mus per savaitę gal porą trejetą kartų, tai mūsų pašto pelnas išaugo apie 300 proc.“

Į Lietuvą latviai atvyksta ne tik dėl buities prekių, kuro, bet ir dėl sveikatingumo bei medicinos paslaugų. Tačiau Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius teigia, kad „dėl kitų medicininių paslaugų, nekomercinių paslaugų, pirminės sveikatos priežiūros paslaugų, reikia išsiaiškinti jų lūkesčius ir diskutuoti su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dėl tokių paslaugų teikimo galimybės.“

Šioje srityje žingsnis į priekį žengtas pernai, kai Lietuva ratifikavo susitarimą su Latvija dėl greitosios medicinos pagalbos pasienyje. Pagalbą kitos šalies teritorijoje medikai gali teikti iki 20 kilometrų nuo valstybės sienos.

Ekonomistai teigia, kad Lietuvai didelės naudos kaimynų apsipirkinėjimas neatneša, nors iš dalies kompensuoja lietuvių išlaidas Lenkijoje.

Žinios. Nereikia ir koronaviruso: vaikai mokyklose kvėpuoja kenksmingų medžiagų ir pelėsio prisikaupusiu oru