Naujienų srautas

Verslas2020.01.27 18:25

Po nuotekų skandalo Kėdainiuose tarptautinė komanda aiškinasi situaciją „Nordic Sugar“ fabrike

LRT.lt 2020.01.27 18:25

Lietuvoje pasirodžius informacijai apie „Nordic Sugar Kėdainiai“ fabriko teritorijoje užfiksuotą įvykį, išsiaiškinti situaciją sudaryta tarptautinė komanda, tiesiogiai atskaitinga aukščiausiai įmonių grupės vadovybei. Į Lietuvą atvykę grupės atstovai iš Danijos ir Vokietijos dalyvauja fabriko vidiniame tyrime ir savo iniciatyva šiandien susitiko su Aplinkos apsaugos departamento atstovais.

„Pirmiausiai, visos grupės vardu reiškiu apgailestavimą dėl Lietuvoje susidariusios situacijos. Į Lietuvą atvykome aktyviam dialogui su fabriko darbuotojais, tyrimą atliekančiomis atsakingomis institucijomis ir vietos bendruomene. Mūsų aukščiausi vadovai aiškinasi susidariusią situaciją ir imsis prevencinių priemonių, kad tokie dalykai ateityje nepasikartotų“, – teigia Arendas Wittenbergas, grupės gamybos vadovas.

Susitikime su AAD vadovais – direktoriumi Vaidu Laukiu ir direktoriaus pavaduotoju Vaidu Griciumi – buvo apžvelgta šiandien žinoma situacija bei planuojami prevenciniai veiksmai. Abi šalys išreiškė norą ir toliau tęsti aktyvų bendradarbiavimą, organizuoti bendrus susitikimus, juose pakviečiant prisijungti ir Aplinkos Ministerijos ir Aplinkos apsaugos agentūros atstovus.

„Padedant fabriko darbuotojams buvo atliktas visos fabriko teritorijos patikrinimas. Sklendė, iš kurios į greta tekantį upelį buvo išleistas kondensatas – tai yra vanduo, susidaręs garinant cukraus tirpalą – yra užrakinta. Tebėra aiškinamasi, koks yra bendras poveikio mastas ir kaip dažnai tai galėjo vykti. Jei atlikus išsamų vidinį tyrimą bus rasta neatitikimų, tai nebus toleruojama ir imsimės reikiamų veiksmų“, – teigia A. Wittenbergas.

„Nordic Sugar Kėdainiai“ nuosekliai investuoja į vandens tvarkymo sistemų modernizavimą. Šios srities investicijos ir toliau išlieka įmonės prioritetu atsižvelgiant į iškylančius poreikius.

„Artimiausiomis dienomis, vedini etikos kodekso standartų, susitiksime su Kėdainių miesto bendruomenės atstovais, kad pasidalytume turima informacija. Taip pat siekiame užtikrinti efektyvesnę vidinę komunikaciją su įmonės darbuotojais bei jiems priminti apie galimybę pasinaudoti anoniminiu „SpeakUp“ mechanizmu, kuriuo galima pranešti apie galimus etikos kodekso pažeidimus nepriklausomam grupės etikos komitetui. Nors šis mechanizmas įmonėje veikia nuo 2017 metų kovo mėnesio, šiuo metu ieškome būdų, kaip jį padaryti efektyvesnį“, – teigia Eglė Adomavičienė, „Nordic Sugar Kėdainiai“ generalinė direktorė.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę po gautos informacijos apie galimai nuotekomis teršiamą bevardį upelį Kėdainių pramoniniame rajone, Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė naktinę upelio vagos, kylančios aukštyn nuo Šerkšnio upelio, apžiūrą, per kurią rastas nedeklaruotas bendrovės „Nordic sugar Kėdainiai“ nuotekų išleistuvas su tekančiomis nuotekomis.

Nustatyta, kad nuotekos iš bendrovės teritorijoje esančių tvenkinių, kuriuose laikomos gamybinės nuotekos, į bevardį upelį tekėjo per atidarytą sklendę, prie kurios buvo prijungta šakomis bei gruntu uždengta lanksti 100 milimetrų diametro žarna.

Bendrovės „Nordic sugar Kėdainiai“ Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidime (TIPK) ir TIPK leidimo paraiškoje šis išleistuvas nebuvo nurodytas bei pažymėtas, o pagal TIPK leidimo reikalavimus, tvenkiniuose esančios nuotekos turi būti valomos Kėdainių miesto nuotekų valymo įrenginiuose.

„Šiuo metu visuomenėje jaučiama padidėjusi netolerancija netinkamai vykdomoms ūkio subjektų veikloms, todėl kasdien informacijos apie tokius ir panašius atvejus daugėja. Savo ruožtu, į visą pagrįstą informaciją reaguojame nedelsiant, imamės visų būtinų priemonių pažeidimams nustatyti ir išaiškinti“, – tuomet sakė AAD direktorius Vaidas Laukys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi