Verslas

2020.01.27 17:31

Tragiškai žuvęs krepšininkas Bryantas iš savo talento per karjerą uždirbo 680 mln. JAV dolerių

LRT.lt 2020.01.27 17:31

Sekmadienį pietų Kalifornijoje nukritus sraigtasparniui žuvo vienas geriausių visų laikų krepšininkų Kobe Bryantas. Per savo karjerą jam pavyko uždirbti apie 680 mln. JAV dolerių (617 mln. eurų).

Penkis kartus NBA čempionas, žaisdamas pajėgiausioje krepšinio lygoje, uždirbo 323 mln. JAV dolerių. NBA lygoje jis žaidė 20 metų. Dar 357 mln. JAV dolerių krepšininkas uždirbo iš reklamos, rašo verslo naujienų portalas „Foxbusiness“.

Garsus krepšininkas buvo žinomas kaip „Nike“ prekių ženklo veidas. Kartu su šiuo prekės ženklu 2003 metais K. Bryantas buvo pasirašęs 40 mln. vertės bendradarbiavimo sutartį. Tuo metu krepšininkui buvo 25 metai.

Skaičiuojama, kad sportininkas per metus iš „Nike“, kurie pardavinėdavo jo vardo sportinius batelius, kasmet uždirbdavo apie 8 mln. JAV dolerių.

K. Bryantas taip pat buvo partneris 100 mln. JAV dolerių investicinio fondo „Bryant Stibel“. Fondas įkurtas 2013 metais. Krepšininkas taip pat buvo investavęs į sportinių gėrimų „BodyArmor“ gamybą.

LRT.lt primena, kad sekmadienio vakarą vienas geriausių visų laikų krepšininkų žuvo pietų Kalifornijoje nukritus privačiam amerikiečių gamybas sraigtasparniui „Sikorsky S–76“. Žuvo 9 sraigtasparniu skridę žmonės, tarp kurių – 13–ametė perspektyvi krepšininkė, K. Bryanto dukra – Gianna Maria Onore.

CNN skelbia, kad dar viena žuvusi keleivė – mergaičių krepšinio trenerė Christina Mauser. C. Mauser buvo krepšinio trenerio aisistentė „Harbour day“ mokykloje, Kalifornijoje.

Sraigtasparnyje taip pat buvo 56 metų beisbolo treneris Johnas Altobelli su žmona Keri ir viena iš dukrų – Alyssa. Skelbiama, kad ji žaidė krepšinį toje pačioje krepšinio komandoje kaip ir K. Bryanto dukra.

K. Bryantas bei kiti sraigtasparnyje buvę asmenys skrido į krepšinio treniruotę „Mamba“ sporto centre. Įvykio aplinkybės tiriamos.