Verslas

2020.01.27 19:25

Taksi vairuotojai neapsikenčia: nauja valdžia – nauji reikalavimai

Nuo Naujųjų taksi vairuotojai pratinasi prie pokyčių: privalo vežiotis pažymas apie teistumą ir apie tai, ar nėra priklausomi nuo narkotinių medžiagų. Vairuotojai piktinasi, kad pažymos kainuoja, jas reikia gauti greitai, be to, esą pažeidžiamos jų teisės, kai kontrolieriai prašo pažymų, išskirdami juos iš kitų vairuotojų.

Taksi vairuotojas Rimantas rodo, kiek dokumentų turi kaskart pateikti kontrolieriams.

„Čia va dokumentai, technikinis, paskui patikros sertifikatas, kad taksometras veikia, dabar reikalingas kelionių lapas, dar čia visą pluoštą aš jums parodysiu“, – vardija taksistas.

Taksi vairuotojai piktinasi naujais reikalavimais: esą pažeidžiamos jų teisės, kai kontrolieriai prašo pažymų

Tačiau nuo Naujųjų dokumentų pluoštas dar papilnėjo.

„Atsirado toks įdomus reikalavimas dėl pažymų dėl teistumo. Pažymų iš narkologinio dispanserio, apie matyt kažkokių svaiginamųjų medžiagų nevartojimą, atsirado, matyt, ne iš tuščios vietos, tikėtina, kad kažkas nelabai kreipia dėmesio į tokius reikalavimus“, – svarsto laikinasis „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktorius Andrius Samuilovas.

Taksi vairuotojai piktinasi, kad dabar visi turi gauti tas pažymas. Negana to, jos kainuoja.

„Eini pasiimti teisių, tai turi vis tiek pristatyti iš narkologinio, iš „durnyno“, ir t.t. O dabar taksistai kažkokie išskirtiniai čia žmonės yra?“– retoriškai klausia taksistas Rimantas.

„Teistumas ten kainuoja 4 eurai, aš dariau skubą, mokėjau 7,5, per tris dienas gavau, turi būti per vieną dieną, turi skuba būti. O tas narkologinio, dar 3 eurai“, – kainomis piktinasi kitas taksistas.

Viskas – dėl keleivių saugumo

Pasak kontrolierių, viskas daroma dėl keleivių saugumo – kad šie tvarkingai pasiektų kelionės tikslą, bet keleiviai sako, kad daugybės popierių reikalavimas – perteklinis.

„Dėl tų pažymų tai manau, kad nesąmonė. – Dėl teistumo? – Žinoma, žmogus atlieka bausmę ir viskas. Teistumo nebėra“, – teigia taksi keleivis.

Taksi bendrovės atstovas sako, kad greitai nebeliks kada vairuoti arba reikės sekretoriaus automobilyje – esą tiek daug popierizmo.

„Vairuotojas papildomai turi pildyti kelionės lapus ir gaunasi taip, kad analogiška informacija persikelia dar į vieną lapą, gaunasi sviestas sviestuotas“, – stebisi „Švyturio taksi“ atstovas Alvydas Lingevičius.

Trisdešimt metų taksi vairuojantis Vladas sako jau tiek pokyčių matęs, kad nespėja nė gaudytis. Taksi automobiliams plafonas privalomas, o šachmatinės juostos ant automobilio – nebe.

„Čia juostas dėjom, čia nebereikia, čia pinigus sumokėjom, iššvaistėm, dabar tas pats bus su tais popiergaliais – nebereikės, ateis kita valdžia ir kitaip bus“, – įsitikinęs Vladas.

Taksi vairuotojai guodžiasi, kad keleivių mažėja: jaunimas pamėgęs pavėžėjus, o taksi esą kviečia vyresnieji, kurie vyksta tik pas gydytojus ar į parduotuvę.