Naujienų srautas

Verslas2020.01.25 13:07

Miesto vizija dėl Raudondvario aplinkkelio su Kauno rajonu nederinta

ELTA 2020.01.25 13:07

Kauno miesto savivaldybės mero Visvaldo Matijošaičio garsiai paskelbta iniciatyva tiesti Raudondvario aplinkkelį, Kauno rajono, kuriame Raudondvaris yra, savivaldybės atstovų nuomone, – tik viena iš gausių viešųjų ryšių akcijų, siekiant paveikti rajono gyventojus jungtis prie miesto.

ELTA pažymi, kad šią savaitę Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos patvirtino, kad artimiausius 15 metų neplanuoja tiesti nei Raudondvario aplinkkelio, nei statyti naujo tilto per Nevėžį.

„Pagal LAKD ilgalaikės strategijos planus, iki 2035 m. Raudondvario pietinio aplinkkelio statybos darbai nenumatyti“, – informavo Kelių direkcijos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vadovė Aušra Ramoškaitė.

Savo vizijų V. Matijošaitis nederino ir su Kauno rajono savivaldybe, per kurios teritoriją driektųsi aplinkkelis. Kauno rajono meras Valerijus Makūnas sakė, kad apie V. Matijošaičio ketinimus sužinojo tik iš spaudos.

„Norėčiau priminti, kad Raudondvario aplinkkelio idėja atsirado ne šiemet, ir ne pernai, o prieš 10-15 metų. Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų statyba yra ne savivaldybių kompetencijoje, todėl apie šį projektą ne kartą diskutavome su Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovais. Aplinkkelis išties padidintų saugumą Raudondvaryje, bet jį tektų tiesti per vaizdingas teritorijas, užliejamas pievas, Bendrės mišką. Visur – privačios žemės“, – kalbėjo Kauno rajono meras, pabrėždamas, kad „tokius projektus pirmiausia reikia išdiskutuoti su bendruomene ir tik po to ieškoti realių galimybių jiems įgyvendinti.“

Tačiau rajono savivaldybės iniciatyva vykusios ligšiolinės diskusijos su bendruomene rodo, kad žmonės, gyvenantys teritorijose, per kurias Kauno meras V. Matijošaitis dabar norėtų tiesti kelią, šią idėją vertina prieštaringai. Dar prieš 12 metų, 2008-ųjų lapkričio 20 d., Kauno rajono savivaldybės taryba patvirtino kelio Nr. 141 Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda ruožo nuo 9 iki 21,4 km tiesimo specialųjį planą, apie rengiamus teritorijų planavimo dokumentus buvo informuota visuomenė. Žemės savininkai nesutiko, kad per jų žemę būtų tiesiama trasa. Dėl šių aplinkybių ir finansavimo problemų Kelių direkcija Raudondvario aplinkkelio tiesimo planus įšaldė neribotam laikui.

„Jei Kauno meras V. Matijošaitis ketina išpirkti žemės savininkų sklypus valstybės reikmėms, o iš tų, kurie nesutinka, jų nuosavas žemes išpirkti priverstinai, būtų sąžininga apie tai informuoti bendruomenę. Visuomenė turi teisę būti informuota ir apie numatomus šio viešai paskelbto sumanymo finansinius šaltinius“, – pažymima Kauno rajono savivaldybės pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi