Verslas

2020.01.25 12:09

„Ecso“ grupei priklausanti įmonė „Granulės“: nepasitvirtinus kaltinimams dėl taršos, įmonė svarstys siekti žalos atlyginimo

„Ecso“ grupei priklausanti įmonė „Granulės“ teigia, kad „Vilniaus vandenys“ be įspėjimo nutraukė nuotekų priėmimą, todėl bendrovė turėjo stabdyti gamybinę veiklą. Bendrovė taip pat nurodo, kad, nepasitvirtinus kaltinimams dėl taršos, bus svarstoma siekti žalos atlyginimo iš atsakingų institucijų.

„Jau trys paros, kaip mes sustabdę veiklą. „Vilniaus vandenys“ nepriima iš mūsų cecho jokių nuotekų, o vakar patikrinus „Vilniaus vandenų“ nuotekų išleidimo į Nerį vamzdį, akivaizdžiai matoma, kad plastiku užterštas vanduo toliau sėkmingai patenka į aplinką. Šį faktą kartu su antstoliais fiksavome vaizdo kamera. Tad ar tikrai miesto vadovybė ir jai priklausančios įmonės „Vilniaus vandenys“ atstovai pagristai svaidosi kaltinimais mūsų atžvilgiu“, – išplatintame pranešime sako „Granulės“ Verslo plėtros vadovė Justė Prunskienė.

Įmonė tikina, kad Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas ir „Vilniaus vandenų“ atstovai viešai žiniasklaidoje esą skleidžia neetišką ir niekuo nepagrįstą informaciją, esą „Granulės“ galimai teršia Nerį plastiko atliekomis, nors šis faktas nėra nustatytas.

„Aplinkosaugos institucijų atstovai žiniasklaidai aiškiai nurodė, kad jokio konkretaus fakto apie iš bendrovės „Granulės“ cecho išleidžiamas plastiku užterštas atliekas nėra nustatę. Bendrovė „Granulės“ pajamas uždirba būtent iš plastiko atliekų perdirbimo, todėl išleisti į nuotekų sistemą vertingą žaliavą nėra jokios logikos“, – akcentuoja įmonė.

J. Prunskienė nurodo, kad neplaninis aplinkosaugininkų patikrinimas dar tik pradedamas, tačiau dėl ankstesnių „Vilniaus vandenų“ atliktų mėginių tyrimų įmonė pretenzijų esą nėra sulaukusi.

„Paskutiniai 2019 metų spalio 16 dienos mūsų turimi mėginių rezultatai rodo, kad iš mūsų ištekančios nuotekos atitinka visas leistinas normas, ir patvirtina, kad jokių aplinką teršiančių dalelių mūsų įmonė neišleidžia“, – tikina J. Prunskienė.