Verslas

2020.01.25 08:30

Siūloma, kad pagamintą žaliavinę medieną pirmiausia įsigytų atitinkantys socialinės ekonominės naudos kriterijus

Malvina Baužytė, ELTA 2020.01.25 08:30

Aplinkos ministerija siūlo didinti valstybiniuose miškuose išauginamos medienos teikiamą socialinę ir ekonominę naudą, siekiant aprūpinti šalies pramonę žaliava.

Kaip teigiama pažymoje, siūloma nustatyti, kad per elektroninę medienos pardavimo sistemą aukcionuose ilgalaikėms (nuo 3 iki 10 metų trukmės) ir pusmetinėms sutartims sudaryti parduodamą valstybiniuose miškuose pagamintą žaliavinę medieną ir miško kirtimo liekanas pirmiausia galėtų įsigyti ūkio subjektai, atitinkantys socialinės ekonominės naudos šaliai kriterijus.

Tarp minėtų kriterijų nurodoma, kad ūkio subjektas per pastaruosius trejus kalendorinius metus medienos gaminiams gaminti panaudojo ne mažiau kaip 80 proc. įsigytos žaliavinės medienos ar miško kirtimo liekanų. Taip pat neturi pradelstų įsiskolinimų valstybiniuose miškuose pagamintos žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų pardavėjui.

Pažymima, kad patvirtinus kriterijus būtų sukurta apie 10 kartų daugiau darbo vietų, kartu didėtų ir pridėtinė vertė. Kriterijų neatitiksiančios įmonės neeliminuojamos iš Lietuvos medienos rinkos, nes kriterijai būtų taikomi dėl kiek daugiau nei 40 proc. Lietuvos rinkai patiekiamos medienos.

Anot ministerijos, dėl to nedidelis konkurencijos sumažėjimas iš esmės nepadarys įtakos konkurencinei aplinkai ir likęs aukcionuose dalyvaujančių ūkio subjektų skaičius užtikrins pakankamai aukštą konkurencijos lygį ir medienos pardavimą už adekvačią rinkos kainą.
Šis klausimas kitą savaitę bus svarstomas Vyriausybėje.