Naujienų srautas

Verslas2020.01.24 16:51

Apklausa: euro zonos ekonomika – netoli stagnacijos

Ekonominių duomenų bendrovė „IHS Markit“, remdamasi apklausos duomenimis, penktadienį paskelbė, kad euro zonos ekonomika yra „netoli stagnacijos“, nepaisant teigiamos metų pradžios svarbiose valiutos bloko ekonomikose Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Bendrovė pranešė, kad euro zonos verslo pasitikėjimo rodiklio PMI duomenys sausį išliko tokie patys, kaip ir gruodį – 50,9 punkto. Rodiklio reikšmė, esanti virš 50 punktų, rodo plėtrą.

„Nors metai pasikeitė, euro zonos ekonomikos veiklos rezultatai išliko pažįstami“, – sakė „IHS Markit“ analitikas Andrew'as Harkeris.

Duomenyse buvo pastebėta teigiamų aspektų – nors lėtesniu tempu nei gruodį paslaugų sektorius toliau plėtėsi, o gamyba pamažu stabilizavosi po patirto nuosmukio.

Tačiau, nors Vokietijoje ir Prancūzijoje augimas tęsėsi, šių šalių rezultatus atsvėrė likusių 19 valiutos bloko narių prastėjantys duomenys.

„Už „didžiojo dvejeto“ ribų buvo galima aiškiai matyti susilpnėjimą, kadangi pramonės užsakymai nepakito, o verslo aktyvumas pasiekė stagnacijos ribą“, – teigė A. Harkeris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi