Naujienų srautas

Verslas2020.01.24 16:27

Alytaus rajono savivaldybės ir VMVT atliktų pieno tyrimų rezultatai: kenksmingų medžiagų mažėja

Alytaus rajono savivaldybės atrinktų ir Nyderlandų laboratorijoje ištirtų mėginių laboratorinių tyrimų rezultatai, kaip ir anksčiau atlikti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) tyrimai, rodo, kad daugeliu atvejų dioksinų koncentracija piene mažėja.

Pranešama, kad toliau išlieka ūkių, kuriuose net ir po ilgo laiko dioksinų kiekis piene ženkliai viršija nustatytas leistinas koncentracijas.
VMVT duomenimis, iki šiol pieno tiekimo apribojimai buvo taikomi iš viso 19 į Alytaus rajono užterštą teritoriją patenkančių ūkių.

Išanalizavus Alytaus rajono savivaldybės atrinktų 17 pieno mėginių rezultatus paaiškėjo, kad pieną savo reikmėms naudoti ar tiekti jį rinkai vėl galės dar 11 Alytaus rajono ūkininkų. 2 ūkininkams tokius leidimus VMVT suteikė prieš kelias dienas, vadovaudamasi anksčiau gautais laboratorinių tyrimų rezultatais.

Vadovaujantis naujausiais laboratorinių tyrimų rezultatais, 4 ūkiuose taikyti apribojimai ir toliau išliks galioti, nes pieno mėginių rezultatai neatitiko teisės aktų reikalavimų – dioksinų kiekis juose viršijo didžiausią leistiną koncentraciją.

Dar keliuose ūkiuose pieno mėginiai nebuvo atrinkti, nes juose laikomos karvės buvo užtrūkusios arba jų savininkai atsisakė pakartotinių tyrimų.

Alytaus rajono meras: pienas nėra užterštas

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas skelbia, kad dėl rudenį kilusio gaisro padangų įmonėje „Ekologistika“, rajono ūkiuose laikomų karvių pienas nėra užterštas. Tą esą rodo naujausi tyrimo rezultatai.

Papildomus tyrimus nepriklausomoje Nyderlandų laboratorijoje užsakė Alytaus rajono savivaldybė. Ūkininkai nesutiko su Lietuvoje atliktų tyrimų rezultatais.

A. Vrubliauskas savo feisbuko paskyroje teigia, kad tyrimai parodė, jog dioksinų pasišalinimas vyksta greičiau nei galėjo tikėtis specialistai, bus siūloma utilizuoti 10 karvių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi